Klienti neziskových a charitativních organizací v Brně se letos na jaře ocitli v opravdové nouzi a tato situace hrozí i nyní na podzim. Ať už se jedná o lidi s fyzickým nebo mentálním hendikepem, psychickými problémy či seniory, každá pomocná ruka jim může ulehčit každodenní život či prozářit den. A podpořit rozhodně potřebuje i příroda! Největší odměnou je hřejivý pocit, vděčné úsměvy a vědomí, že nejste lhostejní.

Ale kde se mohou zájemci zapojit? Jak konkrétně mohou podpořit potřebné, ať už pravidelně nebo jednorázově? Neziskové organizace z Brna a okolí představí své aktivity, příběhy a tipy, jak mohou Brňané pomáhat, a to prostřednictvím debat, úkolů, kvízů a video prezentace přímo z jejich působiště. V průběhu dvoudenní online události se tak mohou účastníci zorientovat v mnoha institucích, případně si rovnou vybrat oblast a organizaci, kde chtějí pomáhat.

Zdravotní sestry jsou nedílnou součáští péče o pacienty, nejen s koronavirem. Kvůli hlídání dětí teď některé z nich musely zůstat doma.
Krize nemocnic v Brně: minus sto lidí. Kvůli zavřeným školám jsou s dětmi doma

Hlavním pořadatelem je Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje (dříve Dobrovolnické centrum 67).Akce se zúčastní patnáct organizací. Zájemci a zájemkyně budou mít po dobu dvou dnů příležitost nahlédnout pod pokličku jejich práce a budou moct zjistit, jak s dobrovolníky pracují, kde a jak se mohou zapojit.

Nelehká doba skýtá vedle mnohých nástrah také nové příležitosti a možnosti jak pro laskavé a obětavé lidi, tak pro samotné organizátory akce. Původně byly jednotlivé části programu kapacitně omezené, ale vzhledem k okolnostem, které přinutily organizátory přesunout akci do online prostředí, se na Dnech dobrovolnictví může “sejít” ve stejný čas a na stejném místě třeba celé Brno! Účastníci mohou stále navštívit pár akcí, které jsou v exteriéru a kde budou dodržována veškerá preventivní opatření. Z důvodu omezené kapacity je na tyto akce nutná registrace. Na ostatní části programu se stačí přidat na Dny dobrovolnictví přes facebookový profil @dobrovolnickecentrum67.

KATEŘINA PETRÁŠOVÁ

ředitelka Regionálního dobrovolnického centra Jihomoravského kraje