Stalo se tak u pamětní desky, která je věnována Miloši Hrazdírovi, kapitánu našich cyklistů při Závodu míru, legendárnímu bosonožskému kverulantovi a jedinému cyklistovi, kterému se podařilo při jednom mistrovství republiky vyhrát všechny tři tituly (jednotlivci, časovka a závod družstev).

Pamětní deska je umístěna v místech, kde Miloš Hrazdíra postavil dům a kde také náhle zemřel a kde  proto také každoročně pořádáme vzpomínkovou benefici se závodem pro celou rodinu, kterou jsme na Milčovu počest nazvali
Milčovo kolečko. Loni jsme u příležitosti Milčových výročí narození i úmrtí a 10. ročníku Milčova kolečka umístili nejen pamětní desku, ale zasadili jsme i švestku na památku přátelství mezi Milošem Hrazdírou a jeho kamarádem  z Kohoutovic – vítězem Závodu míru z roku 1972 – Vlastimilem Moravcem. 

Loni se slavnostního aktu účastnil i letos devadesátiletý Gustav Adolf Schur, dvojnásobný vítěz Závodu míru, náš Jan Smolík a další borci. Letos se ve státní svátek 8. května sešel za přísných hygienických podmínek jen řídící výbor Milčova kolečka, aby již ale vytyčil trasu pro 11. ročník Milčova kolečko, který se vzhledem ke známým  okolnostem uskuteční jako součást celoročního projektu BRNĚNSKÝ ROK SPORTU 2021 až v září letošního roku.


VLADIMÍR KOUDELKA
místopředseda řídícího výboru Milčova kolečka a předseda Sportovního oddílu seniorů Brno