Olympijský vítěz Jiří Lipták se s klienty modřického SeniorCentra podělil o svůj příběh z letošních letních olympijských her. Finále závodu mnozí s nadsázkou nazývali mistrovstvím České republiky, když o první místo stříleli naši dva reprezentanti. Jiří Lipták získal zlatou medaili, jeho soupeř, ale zároveň i kamarád David Kostelecký si odnesl stříbrnou medaili. Oba přátelé pochází z Brna, pan Jiří Lipták to tedy neměl do SeniorCentra daleko a na návštěvu s diskuzí měl dost času.

Zahradní slavnost potěšila klinety SeniorCentra v Modřicích.
Zahradní slavnost potěšila seniory v Modřicích. K dobrému jídlu hrála cimbálka

Klienty nejvíce zajímalo, co vlastně sportovní střelba a účast na olympiádě obnáší. „Za tím vším stojí obrovská dřina, nespočet hodin tréninku a samozřejmě přesná muška,“ vysvětlil skromně medailista. Besedu doplnil o popis pravidel náročného sportu i mnohé zajímavosti. Obyvatelé SeniorCentra se tak dozvěděli nejen o tom, jaká zbraň se ve sportovní střelbě používá, ale také kolik nábojů během tréninku Jiří Lipták ze své pušky vypálí. Na závěr si posluchači mohli prohlédnout zlatou medaili, na kterou je olympionik dle svých slov ze všech trofejí nejvíce hrdý.

Modřičtí senioři si dopřávají cestování a nové zážitky díky virtuální realitě.
Modřičtí senioři si dopřávají cestování a nové zážitky i při nouzovém stavu

Program Křeslo pro hosta spadá do škály mnoha možností, kterými se SeneCura snaží zprostředkovat společenský kontakt a radost ze života svým klientům. Právě ta je klíčová pro zachování fyzického i psychického zdraví a spokojenosti. Dalším unikátním programem je tzv. výměnný pobyt, kdy klient může strávit „dovolenou“ v podobě několikadenního pobytu v jiném SeniorCentru (celkem 16 zařízení v ČR), než v jakém celoročně bydlí. Oblíbené jsou i večeře při svíčkách v atmosféře luxusní restaurace s obsluhou, na kterou si mohou klienti pozvat rodinu či známé a užít si tak příjemný večer v roli hostitele.

______________________________________________________________________________________________________

SeneCura SeniorCentrum Modřice nabízí sociální služby Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem (zaměřený na péči o seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence). Svým klientům zajišťují péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Kromě zdravotní, ošetřovatelské a sociální péče zde naleznete širokou škálu doplňkových služeb i bohatý výběr volnočasových aktivit. Skupina SeneCura je s více než 2 000 lůžky největším nestátním poskytovatel pobytových sociálních služeb v České republice. V 16 domovech nabízí pobytové sociální služby Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem pro klienty s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence. Zařízení SeneCura jsou založena na partnerství, spolupráci, inovacích, kvalitní péči, ale i na vysoké kvalitě života ve stáří.

Jana Barčáková