Akce vypukne v sobotu 9. března od osmi hodin večer v Kulturním centrum Babylon. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program plný sportovních i tanečních vystoupení. Hlavním cílem SPORTPLESu je především umožnit setkání všech brněnských sportovních nadšenců.

Místo dresu oblek. Lidé si užijí další ročník Sportplesu v BrněMísto dresu oblek. Lidé si užijí další ročník Sportplesu v BrněZdroj: Sokol Brno I

Na společném hřišti se setkají profesionální hráči, fanoušci i hobíci. „Nápad vznikl, když jsme společně s dalšími hráči v lakrosovém týmu chtěli udělat klasický klubový ples. Řekli jsme si, že by bylo fajn spojit všechny sportovní kluby v Brně a udělat z toho velký sportovní ples. A tak vznikl SPORTPLES Brno,“ popisuje začátky Zuzana Kremláčková, zakladatelka akce a majitelka fitness studia GYM&Joy.

Program SPORTPLES Brno 2024:
Kapela Eremy 
DJ Schafff 
Sportbola 
Sportovní a taneční vystoupení -
Půlnoční překvapení

První ročník se uskutečnil již v roce 2016 a oslovil stovky brněnských sportovců, celých týmů i klubů. Nyní se vrací po několikaleté odmlce. „Jsem ráda, že můžeme jeho tradici zase obnovit a uspořádat pátý ročník. Pro spoustu návštěvníků to býval vrchol sezóny. Těším se, že znovu vytvoříme akci, na které si můžou užít nóbl večer i ti, kteří většinu roku tráví spíš v dresu než v obleku,“ dodává Kremláčková.

Zesnulá Kvetoslava Holubová (v popředí).
Měla kočku Kozu. V Brně zemřela žena, která pila kafe za deset

Síly spojili Česká unie sportu, Sokol Brno I a Orel Letos poprvé se do organizace akce zapojili i Česká unie sportu, Sokol Brno I a Orel. „Spojujeme síly, abychom vytvořili nezapomenutelnou událost, která přinese radost a podporu pro naše členy a příznivce,“ komentuje Vojtěch Bártek předseda Jihomoravské krajské organizace ČUS. „Navíc je to příležitost, kde se potkat mimo sportovní akce,“ doplňuje Martin Vlk, Starosta Sokol Brno I.