„Během celé soutěže jsem bojoval s hroznou trémou,“ přiznal Císař, který se k elektrotechnice dostal úplnou náhodou díky svým rodičům, ale jeho obor ho velmi baví. Elektru se chce věnovat i nadále. Po maturitě plánuje pokračovat ve studiu na brněnském VUT.

I letošní finálové kolo soutěže přineslo dvě praktické úlohy. První spočívala v konstrukci a ověření funkčnosti infračerveného bezdotykového spínače s relé, jež detekuje odraz a má praktické využití například ve vysoušeči rukou. Při plnění druhého soutěžního úkolu – sestavení ochranného obvodu s blikačem – potom soutěžící pracovali s elektronickou stavebnicí.

close Mladý talent z brněnské Purkyňky zvítězil v klání slaboproudařů. Podívejte se info Zdroj: poskytla Jana Schupplerová zoom_in Mladý talent z brněnské Purkyňky zvítězil v klání slaboproudařů. Podívejte se

V soutěži mladých slaboproudařů Purkyňka zazářila již potřetí. V roce 2017 si vítězství vybojoval její student Pavel Bouček a o pět let později navázal na jeho úspěch Tomáš Pelán.