Od 3. března jsme na Bunkru ubytovali maminky s dětmi z Ukrajiny. Díky solidaritě Davida Střelce a zapůjčení chatky jsme mohli ubytovat i zbytek rodiny, která si může být na blízku. Nejmladší z dětí, tříletá holčička, u nás oslavila v sobotu narozeniny. Popřát přijela za nadaci Niké Miluše Vepřeková a za nadaci UK HELP paní Oksana Zrzavá s dcerou Lenkou a vnučkou. Dort předala majitelka cukrářství a pekařství Pusinka Jarmila Křížová. S blahopřáním se připojili i členové rady obce Mokrá-Horákov.  O každodenní obědy a večeře se stará Lukáš Lazarčik.

I když začaly dětem v našem kraji prázdniny, pan učitel Martin Chomča nezahálel, ukrojil si ze svého volného času a děti se již dnes v naší škole v obci Mokrá-Horákov pod jeho dohledem učí českému jazyku a seznamují se se školou. Ani maminky nelení a mají velký zájem se učit českému jazyku, o což se postarala  Michaela Straková. Moc děkujeme.

 V sobotu a v neděli jsme na Bunkru společně s nadací Niké a nadací UK HELP uspořádali sbírka pro Ukrajinu Věcí se sešlo nad naše očekávání. I díky skautům z blízkého okolí (Bukovina, Bukovinka, Pístovice-Račice, Ochoz u Brna a Mokrá-Horákov), kteří dokázali sbírku z okolních vesnic zorganizovat a věci vzorně připravit pro odvoz na Ukrajinu. O převoz k nám na Bunkr se postarali dobrovolní hasiči společně se starostou Pavlem Malíkem z Bukovinky. Také děkujeme společnosti Visko Teepak, která darovala 75 zimních bund.

Nesmím opomenout děti z naší školy v Mokré Horákově, které při sbírce obětavě pomáhaly. A velký dík vám všem,  kdo jste do naší sbírky čímkoliv přispěli. Vše jsme už naložili a vypravili na Ukrajinu. Členům rady obce Mokrá-Horákov moc děkujeme za jejich neustálou obětavou pomoc.

Připomínám, že v sobotu 19. března se v našem areálu Bunkr koná první letošní akce, Vítání jara. Výtěžek dobrovolného vstupného podpoří pomoc nadace Niké Ukrajině.

Závěrem ráda předávám slova Oksany Zrzavé z nadace UK HELP, kterou spolupracujeme a která se postarala o odvoz sbírky na Ukrajinu.: „Z celého srdce děkuji všem lidem České republiky. Děkuji za to, co pro Ukrajinu děláte. Je neskutečné, kolik dobrých lidí je, jak moc se dokáží semknout, a co vše dokážou udělat pro ukrajinský lid.“

Zuzana Blatná

za VZA Bunk Mokrá-Horákov