Brňané mohou vyrazit do přírody po obnovené naučné stezce v okolí Soběšic. Lesníci Mendelovy univerzity díky ní chtějí ukázat pestrost zdejších lesů, to jak lesy fungují, a mimo jiné i upozornit na fakt, jak obtížné je v době klimatické změny o lesy pečovat. Pěšina měří více než sedm kilometrů a na trase jsou různá zastavení s informacemi o přírodě. Je pojmenovaná po lesníkovi z první poloviny dvacátého století Karlu Morávkovi.

Na cestě je sedm zastavení, kde si lidé na jednotlivých sloupcích pomocí QR kódů mohou načíst informace a získat tak poučení. Třeba o tom jak rychle les roste. Na třech místech lidé najdou lavičky a stoly, které pro ně lesníci vyrobili z udržitelně pěstovaného místního lesa. V okolí pěšiny se stále lesnicky hospodaří, tak mohou lidé pozorovat proměny prostředí na vlastní oči.

Trasa začíná poblíž zastávky autobusu Malinová v Brně-Soběšicích a navazuje na historickou Naučnou stezku lesnickou, kterou zakládali profesoři Mrkva a krajinářský architekt Ivar Otruba. Naučná stezka končí u památníku Karla Morávka.

JITKA FIALOVÁ