Závodí se ve dvou kategoriích

Seniorská část závodu je závodem smíšených párů ve sportovní gymnastice - SVĚTOVÁ GYMNASTICKÁ ELITA
Juniorská část závodu s dlouholetou tradicí v ČR (více než 30 let) je závod družstev juniorek a juniorů, ale také závodem víceboje jednotlivců, který vyústí ve finálový závod těch nejlepší na jednotlivých disciplínách.

V pátek 24. listopadu mezi 14.30 až 17.30 se koná závod juniorů víceboj

V sobotu 25. listopadu mezi 9.45 až 15.00 zase závod juniorek víceboj. Od 16.30 až 19.30 se návštěvníci zase mohou těšit na závod smíšených párů a v neděli 26. listopadu od 10.45 na finále juniorek a juniorů na jednotlivých nářadích.

Matěj Cigl z Brna překonal na MČR světový rekord ve šplhu na laně
Matěj Cigl z Brna překonal na MČR světový rekord ve šplhu na laně

Grand Prix Věry Čáslavské je mezinárodní závod ve sportovní gymnastice pro juniorské i seniorské kategorie mužů i žen. Jedná se o unikátní závod, který pod záštitou České gymnastické federace vzniká spojením dvou již existujících závodů OHC-Olympic hope‘s cup a Grand Prix de gymnastique Brno. Tento závod je součástí kalendáře FIG Mezinárodní gymnastická federace.

Závod je pořádán zároveň na počest REKORDMANKY VĚRKY. Věra Čáslavská byla československá sportovní gymnastka, trenérka a sportovní funkcionářka, sedminásobná olympijská vítězka, čtyřnásobná mistryně světa, jedenáctinásobná mistryně Evropy a čtyřnásobná Sportovkyně roku Československa. Přes čtyřicet let již drží mezi gymnasty rekord v absolutním počtu individuálních zlatých olympijských medailí. V letech 1964–1968 nebyla na velkém závodu ve víceboji poražena. Po sametové revoluci byla v letech 1990–1996 předsedkyní Československého olympijského výboru a v letech 1995–2001 také členkou Mezinárodního olympijského výboru. Grand Prix Věry Čáslavské je tak oslavou pohybu, sportu a každoročním uctěním památky nejlepší gymnastky v historii.

Grand Prix Věry ČáslavskéGrand Prix Věry ČáslavskéZdroj: Pořadatelé