Pontiacy, Fordy, Mustangy, Cadillacy i další slavná americká auta mohli právě před týdnem obdivovat účastníci už dvanáctého srazu amerik v pasohláveckém Merkuru. „V číslech jsme rekord z roku 2019 netrhli, ale o to vůbec nešlo. Do Pasohlávek i tak přijelo 1050 amerik a 220 amerických motocyklů. Velkej mejdan s vůní benzínu a dobrýho jídla si užilo několik tisíc lidí,“ hodnotili letošní ročník pořadatelé.

Pořadatelé i návštěvníci museli letos ukázat, že nejsou z cukru. „Počasí si s námi pěkně pohrávalo, slunce s deštěm se vystřídalo asi osmkrát a sobotní silný vítr nám dal trochu zabrat, ale ukázalo se, že nejste z cukru a jen tak něco vás nerozhází. Maďarská kapela A Nyughatatlan (Walk the line) startovala těsně po větrné smršti, ale i tak bylo před pódiem přes tisíc lidí! Na maďarskýho Johnnyho Cashe jsme se moc těšili a nezklamal. Super reference a loňská cena kapela roku v Jeffersonu v Texasu se potvrdily,“ ohlédli se organizátoři za čtyřdenním srazem. A připomněli i snad největšího šťastlivce mezi účastníky „Náš výherní kabriolet Cadillac Allante má nového majitele a nemohl dostal lepšího. Nadšený petrolhead, který pár měsíců přemýšlel o tom, že si konečně koupí americkou káru. Vyřešeno!“.

Poděkování podle nich ale zasloužili všichni, kdo do Pasohlávek přijeli. „Děkujeme každýmu, kdo naleštil a natankoval svou káru a přijel. Dík všem, kdo jakkoliv pomáhali, abychom celou akci zvládli. Cokoliv jsme potřebovali, nenechali jste nás ve štychu. Opět se ukázalo, že jste super banda,“  vzkázali zástupci pořadatelů milovníkům amerik na dvou, čtyřech i více kolech.