„Online letos proběhly všechny části programu, tedy jak představení vybraných vítězných prací, tak i hodnocení prací a dnešní doprovodné odborné sympózium, které slavnostnímu vyhlášení výsledků soutěže předcházelo. Pro porotu to bylo opravdu složité, kladlo to na její členy vysoké nároky, protože vybírat nejlepší exponáty bylo s nadsázkou jako kupovat nábytek přes internet, protože jedním z hlavních kritérií je správná funkce výrobku," uvedl kurátor soutěže Jaroslav Svoboda z Mendelovy univerzity v Brně.

V soutěži bylo letos více než 160 studentských prací ze čtrnácti vysokých a šesti středních škol. V prvním kole vybrala porota sedmašedesát prací, které postoupily do druhého kola, z kterého vzešly hlavní ceny a další ocenění. Ve čtyřech kategoriích prezentovali své práce studenti vysokých škol z České a Slovenské republiky, dále z USA, Chorvatska a Rakouska. Pátá kategorie se týkala prací studentů prací studentů ze šesti středních škol. „Všichni studenti se do této soutěže přihlásili s touhou konfrontovat svoje práce se svými kolegy a předvést je i široké veřejnosti. Na formě, v jaké se prezentace uskuteční, ještě pracujeme," dodal Svoboda.

Vítězové hlavních kategorií:

Design nábytku (klauzurní práce): Název výrobku: masa, Autor: Annamária Dovalová, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.

Design nábytku (závěrečné práce): Design sedacího prvku Ply, Anna Horáková, Mendelova univerzita v Brně.

Design interiéru (klauzurní práce): Hotel v lese - les v hoteli, Katarína Csúzová, Anita Urban, Technická univerzita vo Zvolene.

Design interiéru (závěrečná práce): Rekonštrukcia objektu Umelka – interiér, Silvia Bohušová, Slovenská technická univerzita v Bratislave.

Design nábytku a interiéru (střední školy): Hausbót, Alexandr Zikmund, Střední odborná škola obchodu, užitého umění a designu, Plzeň.

Za MENDELU získali další ocenění Martin Coufal za Chytrou skříň Oloo, Martin Coufal a Nikol Čapková za jejich návrh interiéru luxusního hotelového pokoje spolu s nábytkovou řadou, Markéta Hruboňová za Boutique Hotel Room a Martin Holas za Pracovní stůl Moon.