Letní kino zahájí sezónu 10. července v půl desáté večer předpremiérou českého filmu Chyby Jana Prušinovského, zahájení proběhne za účasti hostů. V dalších dnech program nabídne premiérový titul Black Widow (11. 7.), akční jízdu Nikdo (12. 7.), novou českou komedii Ubal a zmiz (13. 7.) a animovaný snímek Duše, který letní kino uvede v originálním znění s titulky (14. 7). „Na rozdíl od jiných letních kin, která připravují program na celé prázdniny, jsme se rozhodli pružně reagovat na filmové novinky i na snímky, které budou divácky oblíbené. Tento přístup si můžeme dovolit právě díky technologii DCP, kterou budeme mít jako jediné letní kino v Brně,” přibližuje dramaturg a vedoucí Kina Art Milan Šimánek. Program bude pravidelně zveřejňován na webové stránce www.letnikinoart.cz, kde si mohou diváci také zakoupit vstupenky na jednotlivé projekce, a to za jednotnou cenu 130 Kč.

„Je důležité, že se i v částech mimo centrum rozvíjí kulturní a společenský život, což chápeme jako jednu z priorit Nové Zbrojovky. Proto jsme rádi, že náš areál bude během prázdnin hostit letní kino a také divadlo v produkci kreativního hubu Industry. Ta bude také společně s restaurací re.SET nabízet návštěvníkům možnost občerstvení před začátkem i v průběhu projekce,” říká Miroslav Peknik, ředitel brněnského developmentu v CPI Property Group.

V sobotu svedou vojáci rekonstrukci bitvy u Znojma, jež byla součástí napoleonských válek.
Tipy na víkend 9. až 11. července: U Znojma zaburácí děla, ožije Špilberk v Brně

Areál Nové Zbrojovky je dobře dostupný pěšky i prostřednictvím hromadné dopravy ze zastávek Kuldova, Vojenská nemocnice a Náměstí republiky. „Pokud budou projekce končit po 23. hodině, budeme operativně vysílat posilovou tramvaj na lince 2, která zájemce převeze ze zastávky Kuldova k Hlavnímu nádraží, kde pak lidé mohou přestoupit na noční rozjezdy,“ uvedl Miloš Havránek, generální ředitel Dopravního podniku města Brna, který je partnerem a oficiálním dopravcem celé akce.

Milovníci cyklistiky nebo koloběžek zase ocení blízké cyklostezky, díky kterým se mohou do areálu dopravit. Cyklistika je ostatně jako prvek spojující minulost s přítomností obsažena i ve vizuálním stylu, který vychází z historických plakátů Československé Zbrojovky. Autorem je Kuba Špiřík.

Letní kino Nová Zbrojovka bude promítat každý den, v červenci od půl desáté večer, v srpnu už od devíti. Diváci se ale mohou těšit i na další projekce Artu: „O prázdninách budeme také promítat v kamenném Kině Art na Cihlářské a také v zahradě Vily Löw-Beer, kde hrajeme každý prázdninový pátek,” komentuje Šimánek.

Aktuální program letního kina mohou diváci najít na www.letnikinoart.cz.

Hana Novosadová

TIC Brno