Denně slouží při mších nebo jiných obřadech ve svých farnostech a jsou nepostradatelnou součástí života celé diecéze. Napříč tou brněnskou je právě těchto lidí, převážně mládežnického věku, tisíce.

„Ministrantská služba má v církvi velkou tradici, o kterou se snažíme pečovat s každou další generací. Proto kromě aktivit, které vznikají pod taktovkou samotných ministrantů, pořádáme i velké akce,” vysvětlil diecézní vedoucí ministrantů František Kroutil. Mezi takové patří i diecézní pouť, na kterou letos dorazil rekordní počet zájemců.

Pálení čarodějnic v Brně. Ilustrační foto.
Hrad Špilberk zažije slet čarodějnic. Rozhoří se zde také nejvyšší vatra v Brně

Na pouť vyrazili v sobotu 27. dubna od katedrály sv. Petra a Pavla v Brně. Čtrnáctikilometrová trasa je odtamtud zavedla do Rajhradu, konkrétně do areálu tamního benediktinského opatství. Zde se od 13.00 brněnský biskup Pavel Konzbul ujal společné mše.

„Je to super v tom, že si člověk vytvoří partu. Kromě toho taky už ví, co se při mši kdy děje a její jednotlivé části ho tak začnou víc bavit, protože jim víc rozumí,” vysvětluje ministrant z brněnské farnosti sv. Jakuba Patrik Husek.

Ministranti a ministrantky se sešli v rámci diecézní poutě do RajhraduMinistranti a ministrantky se sešli v rámci diecézní poutě do RajhraduZdroj: poskytla Anežka Benešová