Dopoledne přišly sportovat na dráhu místního fotbalového stadionu děti z ivančických škol. Běželo více jak 250 školáků, další spolužáci jim hlasitě fandili. Všichni mladí běžci dostali sice papírovou, ale krásně barevnou medaili a zdravou sladkou odměnu, ti nejrychlejší z ročníků navíc výtvarné pomůcky.

Odpoledne patřilo běžcům, kteří si chtěli poměřit síly s ostatními a také svojí účastí podpořit myšlenku fair play a navíc finančně přispět České olympijské nadaci. Ta podporuje mladé sportovce, kterým chybí finanční prostředky na jejich sportovní aktivity. Na okruhu stadionu byly připraveny délky 400, 800 a 1200 m pro děti, kdy nejmladším byly sotva 3 roky. Trasy pro dospělé běžce byly dlouhé 2,5 a 5 kilometrů a vedly ze stadionu přírodou, v blízkosti ivančických řek.

Noc sokoloven v Brně. Podívejte se na místo, kde se svět hne a kam se síla napře
Noc sokoloven v Brně. Podívejte se na místo, kde se svět hne a kam se síla napře

Před samotným startem nás potrápilo počasí. Nejdříve panovalo velké horko, poté foukal silný vítr a blížila se bouře. Ta nás ale naštěstí nezastihla, a tak téměř sedmdesátka běžců se vydala na trasy. Obdiv i díky za účast patří všem, kteří běh absolvovali. Nejstarší účastník byl ročník 1956. V rámci republiky bylo zaregistrovaných více jak 72 tisíc běžců, kteří přispěli na nadaci 474 300 Kč.

Děkujeme běžcům i těm, co je přišli povzbuzovat. Příští rok se budeme na vás opět těšit.