Trojice zdejších, jak si sami říkají „třicetiletých dospívajících dětí“, jmenovitě Tadeáš Martin, Tomáš Juránek a Lukáš Dvořák, pro ně totiž už několik let připravuje Novoroční ohňostroj. „Během roku se snažíme ušetřit nějakou tu korunku, abychom jej na konci mohli pořádně oslavit. Každý rok přichází víc a víc lidí a z ohňostroje se pomalu stává krásná tradice,“ popisuje Tadeáš Martin.

Zabezpečené odpaliště se nachází v páskou ohraničeném prostoru na konci Konradovy ulice nad tramvajovou tratí. Ohňostroj je tak krásně viditelný například z parkoviště na konci Jírovy ulice, zmíněné Konradovy ulice i z protější cesty lemující trať. Letos ohňostroji přihlíželo několik stovek diváků.

„Byl to jubilejní desátý ročník. Jsme rádi, že si akci lidé oblíbili. Chápu, že například pejskaři na nás nadávají, ale podle mě je lepší udělat jeden velký silvestrovský ohňostroj než několik malých. To psi trpí mnohem víc. A nám se potvrzuje, že mnoho lidí díky našemu ohňostroji už vlastní rachejtle ani nekupuje. Rámusu tak díky němu ubylo,“ popisuje Martin.

A proč vlastně akci připravují? „Abychom se všichni společně potkali. A největší odměnou pro nás je štěstí v očích diváků,“ dodává pořadatel.

Robert Skřivánek