Čas koncertu se nemění. Diváci se i nadále mohou těšit na precizní provedení písní skupiny Queen v původních aranžích a tóninách a na tu nejlepší atmosféru, jakou zažijí pouze na živém koncertě.

Jedna z nejuznávanějších Queen tribute kapel na světě a suverénně nejúspěšnější Queen tribute kapela v České republice zavítá v průběhu letní open air tour do třinácti českých měst. Queenie svou letošní UNIVERSUM Tour zahájí v Brně, kde odehrají velký koncert na nádvoří hradu Špilberk. Ten kapela v posledních dvou letech vyprodala hned třikrát.

„V Brně vystupujeme pravidelně a moc rádi se sem vracíme. O to víc nás mrzelo, že na Špilberku, který má romantickou atmosféru, jsme nemohli za původně stanovených podmínek vystoupit. Nyní se však daná opatření uvolnila, což nám otevřelo možnost náš velký brněnský koncert nakonec na Špilberku přeci jen odehrát. Stáli jsme tak před zásadním rozhodnutím: změnit na poslední chvílí místo? Špilberk je ale pro nás srdcová záležitost, proto jsme dlouho neváhali. Věřím, že změnu lokace přivítá i naše publikum,“ vysvětluje důvody změny frontman Queenie Michael Kluch.

Diváci zažijí největší hity legendární skupiny Queen, naživo a v precizním provedení. Queenie v čele s Michaelem Kluchem si zakládají na přesném pojetí skladeb v původních aranžích a tóninách, které doplňují autentickými kostýmy. Stejně pečlivě kapela přistupuje také ke všem dalším aspektům letošní UNIVERSUM Tour. Do detailu je vyladěná nejen technologická stránka koncertů, aby si diváci odnesli prvotřídní audiovizuální zážitek, ale také catering, v němž se objeví oblíbené lahůdky Freddieho Mercuryho.

Vstupenky jsou v prodeji na portálech GoOut, smsticket, Ticketmaster a Ticketportal.

Kompletní harmonogram QUEENIE UNIVERSUM TOUR

6. července 2021, Brno, Špilberk

13. července 2021, Olomouc, Korunní pevnůstka

14. července 2021, Ostrava, Amfiteátr Poruba

19. července 2021, Loket, Amfiteátr Loket

21. července 2021, Konopiště, Přírodní amfiteátr Konopiště

23. července 2021, Praha, Křižíkova fontána – Výstaviště Praha

28. července 2021, Liberec, centrální parkoviště u Home Credit Areny

30. července 2021, Plzeň, Amfiteátr OC Plzeň Plaza

3. srpna 2021, Boskovice, letní kino

5. srpna 2021, Mikulov, Amfiteátr Pod Turoldem

10. srpna 2021, České Budějovice, Letní kino Háječek

12. srpna 2021, Ústí nad Labem, letní kino

14. srpna 2021, Svojšice, Kulturní areál Svojšice

O Queenie:

Hudební skupina Queenie vznikla v roce 2006 a svou tvorbou vzdává hold legendární britské kapele Queen. Svá vystoupení Queenie označují za koncertní divadlo, skrze něž předávají hudbu Queen dalším generacím. Koncertní show Queenie charakterizuje nejen precizní ztvárnění písní v původních tóninách a aranžích či fyzická podoba zakladatele kapely Michaela Klucha s Freddiem Mercurym, ale také technická dokonalost podpořená vlastním realizačním týmem a smysl i pro ty nejmenší detaily. To vše z Queenie dělá jednu z nejuznávanějších tribute kapel u nás i v zahraničí.

SOŇA HANUŠOVÁ