Na Cosmos Discovery, světové výstavě o výzkumu vesmíru, se seznámíte se skutečnými příběhy hrdinů, kteří překonali atmosférickou hranici. Dotknete se Měsíce nebo řídicí kabiny raketoplánu, vstoupíte na palubu vesmírné stanice. Čestným hostem výstavy, která lidem přiblíží kosmonautiku, byl i první slovenský kosmonaut Ivan Bella.

Výstava je rozdělena do 10 galerií, kde návštěvníci uvidí více než 200 originálních artefaktů z vesmírných misí USA a SSSR, skutečné modely raket a raketoplánů, průchozí modely orbitálních stanic a unikátní dobové dokumenty.

Do Brna a Soběšic zavítali milovníci historických vozidel.
Brno–Soběšice 2022: Veterány okouzlily na výstavě i při jízdě do vrchu

Největší pozornost však právem přitahují nápadné části kosmické lodi a vesmírné stanice nebo originální vybavení řídicího střediska v Houstonu. Do mnoha z nich mohou návštěvníci nahlédnout a prohlédnout si vybavení uvnitř. Odborníci ocení originální části motoru F1 z rakety Saturn, která vynesla Apollo na Měsíc. Výstava je v Bratislavě k vidění do 28. února 2023.

Snad tato výstava zase někdy znovu zavítá i do Brna a ukáže nám, že vesmír je fakt nekonečný. Děkuji za pozvání a krásný zážitek.

Honza Král