Je to místo pro zachování vzpomínek na československé letce, kteří za druhé světové války sloužili v řadách britského královského letectva- Royal Air Force (RAF). Jedním z nich je poslední žijící pilot, generálmajor ve výslužbě Emil Boček, po kterém bylo toto muzeum pojmenováno. Emil Boček oslavil 25.února úctyhodných 99 let.

Vstup je bezplatný, ale na provoz tohoto úžasného místa můžete ve stylové restauraci s výjimečnou kuchyní a neméně skvělou vinotékou přispět. Návštěva rozhodně stojí za to.

Iveta Paličková

close Zaloužilý letec Emil Boček info Zdroj: DENÍK/Attila Racek zoom_in Kdo je Emil Boček: Sloužil nejprve jako letecký mechanik u 312. stíhací perutě. Roku 1943 byl na pilotním výcviku v Kanadě a od října 1944 sloužil jako pilot-stíhač letky "B" u československé 310. stíhací perutě. Na svém kontě má šestadvacet operačních letů, nalétal 73 hodin a 50 minut. Poslední bojovou akci provedl už po válce 12. května 1945 z letiště v Manstonu. Dne 13. srpna 1945 přistál s ostatními piloty čs. stíhacích perutí v Praze-Ruzyni, následně byl přidělený k Leteckému pluku 2 v Praze-Kbelích. V březnu 1946 byl z armády na vlastní žádost propuštěný. Je posledním žijícím československým pilotem v RAF během druhé světové války. Prezident republik ymu propůjčil řád Bílého lva.  (Zdroj: Wikipedie)