Ve čtvrtek 21. září se v kategorii OPEN RAW účastnil český powerlifter Roman Jelínek, kterému se podařilo dosáhnout obdivuhodných výsledků. První disciplínou byl dřep, kde začínal prvním pokusem na 360 kg. Tento pokus byl rozhodčími uznán a závodník mohl pokračovat k druhému pokusu, pro který zvolil váhu 381 kg. Již druhým úspěšným pokusem se mu podařilo překonat světový rekord WUAP na dřep, který se po sedm let držel na 380 kg.

Tímto to však neskončilo a Romanu Jelínkovi se třetím pokusem podařilo zvednout laťku světového rekordu ve WUAP na neskutečných 400 kg. Druhou disciplínou byl bench press, kde úspěšně zapsal 210 kg na první pokus a následně na druhý pokus 220 kg. U třetího pokusu při 230 kg nakonec činku i přes obtíže zvedl, ale nevyčkal na pokyn rozhodčího k odložení osy do stojanu, a tak pokus nebyl uznán.

Třetí a poslední disciplínu, mrtvý tah, zahájil 300 kg, druhý pokus se 320kg také úspěšně zvedl. U třetího pokusu se 330kg už byl však závodník vyčerpaný a tah nedokončil. I přes nepovedené pokusy se Romanu Jelínkovi podařilo zvednout total 940kg, čímž si zapsal již druhý světový rekord v této federaci. Kromě zlaté medaile ve své kategorii Muži 125+ OPEN RAW si odnesl i nejprestižnější ocenění v této věkové kategorii, tedy pohár za první místo jako absolutní vítěz s nejvyšším počtem bodů.

Jedná se velmi náročný sport, jak fyzicky, tak psychicky. Proto si tento 25 letý muž, který pochází z Moravských Bránic u Brna, zaslouží uznání a s trochou štěstí inspiruje další mladé talenty k tomu, aby si šli za svými sny, protože sám Roman Jelínek je důkazem toho, že tvrdá práce, pokora a láska ke sportu se vyplácí. Sportu ZDAR! A powerliftingu zvlášť!