Čekají vás Malhostovické kopečky, zejména velká skála v polích, malá Pálava zvaná Malhostovická pecka a překrásná skalní brána, jakoby brána do jiné dimenze či do pravěku. To vše v režii Matky přírody a vápence a slepenco - vápence.

Když se vydáte po zelené na kopec Zlobice naskytne se vám pohled na step s výskytem vzácných rostlin. Cesta vede k rozhledně, která je bohužel ve všední dny zavřená. Cesta po červené vede dál k Lipůvce. Odbočkou se dostanete na poutní místo Svatého Klimente kolem krásné Petrovy studánky. Toto poutní místo bylo prý již pohanskou svatyní, měla tudy vést Jantarová stezka, měli tu kázat právě nálezci ostatků sv. Klimenta a patroni naší Moravy, Cyril a Metoděj. Byl tu prý dle tradice již v 10. století postaven románský kostel sv. Klimenta, který byl zbořen v důsledku josefínských reforem.

Malhostovické kopečky nabízí turistům úchvatné výhledky do okolí.
Stonehenge stojí i na Moravě. Tajemné kameny v kruhu a výhled, který bere dech

Zříceniny kostela měly prý sloužit jako pozorovatelna francouzské Velké armády a údajně měl zde pohyb nepřátelských vojsk sledovat sám císař Francouzů a italský král Napoleon I. I kdyby byla jen část z toho pravda, jde o mimořádně cennou lokalitu.Dnes zde najdete zříceniny kostela, obvodové zdivo cca do výšky jeden, jeden a půl metru, zarostlé vegetací, dřevěný dvojitý kříž a kamenný kříž, též i kamenné lavice.

Senioři využili příjemného počasí a navštívili řadu zajímavých míst.
Senioři z Blanska obuli toulavé boty. Navštívili zámek a zkusili lamaterapii

Dál můžete dojít ke Kuřimi ke kamennému kruhu. I on stojící uprostřed polí a luk, zdaleka viditelný, má něco do sebe. Kamenný kruh u Kuřimi má magický nádech.

Unavené nohy můžete osvěžit v nedalekém kuřimském rybníku Srpek. Tedy pokud vám nevadí zástupy divokých kachen.

Jiří Pernica