Tereza Šustrová absolvovala stáž v Loschmidt Laboratories, kde její práce vedla ke spoluautorství článku v Nature Communications. Její práce “Přeprogramování luciferin-substrátové specifity u NanoLuc luciferázy” vyhrála 1. místo na celostátní přehlídce SOČ 2023 v oboru Molekulární biologie a získala nominaci na Regeneron ISEF.
Byla také oceněna v soutěži České Hlavičky v kategorii GENUS, Cenou Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského a Cenou Učené společnosti ČR. Jako dobrovolník navštěvovala neurologické oddělení FNUSA. Založila organizaci VIA ENTIA, která nabízí kurzy, podpůrné skupiny a mentoring. Kromě vědy se věnuje plavání a opernímu zpěvu, pravidelně vystupuje na koncertech.
Na druhém místě skončil také student z Brna - Simon Klinga. Vedoucí českého týmu LASAR, který vyhrál světovou soutěž Conrad Challenge ve dvou kategoriích mezi více než 2000 týmy. Jeho tým představil odborníkům z NASA řešení pro restartování nekomunikujících družic. Na ESA Hack an Exoplanet získali nejvyšší ocenění od Evropské kosmické agentury.
V soutěži Český VŠEVĚD 2023 zase skončili druzí mezi 30 VŠ pedagogy. Vyhráli 1. místo na soutěži Bohatství Země a svou práci prezentovali na konferenci RM@Schools v Bologni. Simon vytváří edukační videa pro Pražské planetárium a moderoval rozhovory s významnými osobnostmi. Také vedl úspěšné kampaně pro Expedici Mars a projekt Babičky na net, pomáhající seniorům s digitální gramotností Gymnázia Kapitána Jaroše v Brně. Adriena prošla několika vědeckými laboratořemi a v současnosti absolvuje stáž v Centru transplantační medicíny.