Tým Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Brno, Sokolská ve složení Aneta Nováková, Filip Sobola a Jan Křivka vyplnil náročné vědomostní testy. S 27 správnými odpověďmi z 30 se umístil mezi nejlepšími, čímž se probojoval do finále. Brněnská škola se této soutěže zúčastňuje již mnoho let a pravidelně obsazuje nejvyšší příčky.

Velký podíl na výborných výsledcích studentů má paní profesorka Miroslava Janderková, která studenty na soutěž připravuje. V dvouhodinovém programu si soutěžící pod dohledem odborné poroty prověří své vědomosti z fyziky a dalších oborů souvisejících s energetikou a budou mít také možnost otestovat nové disciplíny. Například hru na operátora jaderného reaktoru nebo si vyzkouší, jak složité je řídit elektrizační rozvodnou soustavu. Celý pořad bude uvádět moderátor Českého rozhlasu Vladimír Kroc, o zpestření programu se postará Úžasné divadlo fyziky (ÚDIF).

Na jižní Moravě vede fialová. Maková pole lákají k focení
Na jižní Moravě vede fialová. Maková pole lákají k focení

Soutěž navazuje na vzdělávací program osvětových besed „Energie – budoucnost lidstva“, který běží nepřetržitě již 23. rokem. Cílem projektu je kromě prohlubování informovanosti mládeže o všech aspektech energetiky také motivace ke studiu technických oborů.