Obě studentky se vrátily nadšené a předáváme jim slovo: „Jsem hrozně ráda, že jsem se mohla stáže zúčastnit. Naučila jsem se spoustu nových věcí jak v odborném prostředí, tak v mém osobním životě. Neváhala bych si stáž prodloužit, nebo se vydat na další. Tento zážitek bych doporučila každému, koho baví cestování, poznávání nových lidí a hlavně tomu, kdo si chce rozvíjet kariéru na mezinárodní úrovni,“ zmínila Adéla Drábková.

„Vydat se na tuto stáž bylo skvělé rozhodnutí. Získala jsem širokou škálu dovedností, které mi zaručeně pomohou v kariéře. Procestovala jsem nádherná místa, od hor až po pláže. V mnoha věcech jsem se osamostatnila a především jsem si zlepšila svou angličtinu a poznala spoustu lidí, se kterými jsem doteď v kontaktu. Jsem vděčná za tuto příležitost a na svůj Erasmus v Dublinu budu vždy vzpomínat s úsměvem.,“ dodala Aneta Ryšavá.

Jonáš Tománek se Šárkou Kosmákovou vybojovali 4. místo na Mistrovství Evropy
Jonáš Tománek se Šárkou Kosmákovou vybojovali 4. místo na Mistrovství Evropy

Aneta Ryšavá pracovala v personální agentuře Head Hunt International, která vyhledává špičkové pracovníky zejména ve zdravotnictví a finančním oboru. Zabývala se komunikací s klienty, vedla reklamní kampaně, tvořila marketingové příspěvky, starala se o funkčnost webu, vytvářela wireframing a psala články na blog. Adéla Drábková pracovala v jazykové agentuře Citas College a její práce zahrnovala aktualizaci dokumentů společnosti, návrhy grafického rozložení dokumentů, práci s firemní databází a sdílení příspěvků na sociální sítě společnosti.

Stáž samozřejmě nebyla pouze o získání nových odborných znalostí, ale zahrnovala i poznávání Dublinu a Irska, odpolední procházky po pobřeží, víkendové výlety v rámci celého Irska, komunikaci v cizojazyčném prostředí i získání nových přátel a cenných pracovních i osobních kontaktů do budoucna. Stážistky obdrželi na závěr pobytu mezinárodně uznávaný certifikát Europass Mobility i reference od zaměstnavatelů, což jim v budoucnosti poskytne velkou výhodu na trhu práce.

V kovářském klání na Brněnsku zvítězila mladá dvojice kovářka – kovář
Mladá kovářka a kovář zvítězili v kovářském klání na Brněnsku

Studentky vzorně reprezentovaly školu, ale akce by se nemohla uskutečnit bez výborné odborné přípravy stážistů ze strany vyučujících a bez podpory projektu ze strany vedení školy. Všem velmi děkujeme. Nyní se chystáme na Maltu – první skupina studentů se již těší na říjnovou dvoutýdenní stáž.