Dušan Procházka vydal celkem 16 knižních titulů a jako jeden z mála literárně činných cestovatelů píše i povídky ze svých cest, kterých už má na kontě přes šedesát. Jsou vydány nejen knižně, ale i natočeny ve zvukové verzi na 6 CD a můžete je občas slyšet na internetových rádiích. Jeho specialitou jsou evropské ostrovy, pobřeží, blízký Atlantik a orient, Britské ostrovy a speciálně Knárské ostrovy, kam zamířil již 20 svých cest na všech 9 ostrovů.

Také v nyní na podzim se můžete setkat a navštívit několik zajímavých pořadů Dušana Procházky. Jednak jsou to přednášky v KD Rubín 21. 11. a 7. 12., na kterých vás zavede do atraktivních míst. V té první na památky UNESCO Izraele, Egypta, Maroka a Jordánska pod titulem „Na malou chvíli doorientu“.

Alzheimerem život nekončí. Výstava ukazuje autentická díla nemocných klientů
Alzheimerem život nekončí. Výstava ukazuje autentická díla nemocných klientů

Dušan se specializuje na krátké cesty, převážně low-costovými spoji a má za svých 230 letů svoje know-how i tipy. V další přednášce navštívíme známé i méně známé ostrovy a ostrůvky Makaronézie, což je výběr z Kanárských a Azorských ostrovů a souostroví Madeira. Dozvíte se, jak na ně a co mají zajímavého i společného.

Dne 6. 12. v 18 hod bude slavnostně otevřena 85. autorova výstava a zároveň i jubilejní 10. výstava v Galerii paláce Platinium na Veveří. Má název „Krásy evropských ostrovů“ a autor zde představí 50 fotoobrazů ze 40. ostrovů. Výstava zároveň a mapuje patnáctiletou činnost projektu „Obrazy z cest“, který vznikl na podporu cestování, poznávání a vzdělávání. Pokud jste nadšenými cestovateli nebo se chcete dozvědět zajímavé novinky, či se dobře pobavit, přijďte! Budete vítaní.