Oslavte Mezinárodní den koček nákupem na dobročičinném bazárku! Podpoříte tím 9 ověřených soukromých, převážně jihomoravských, kočičích útulků, které pomáhají stovkám koček bez domova. Bazárek věcí z druhé ruky pro lidi i kočky doplněný hand made výrobky se spolu s výstavou grafických fotokoláží koček a přednáškami na kočičí téma uskuteční v Brně na Staré radnici v neděli 8. srpna. Přijďte si koupit a zažít něco hezkého a pomoci kočkám, které to nemají v životě lehké.

KDY: 8. srpna 10.00 až 19.00
KDE: Brno, Stará radnice
ZA KOLIK: dle nákupu

Mezinárodní den koček s datem 8. srpna je v kalendáři od roku 2002 a vyhlásil ho Mezinárodní fond ochrany zvířat (International Fund for Animal Welfare, IFAW) a další organizace bojující za práva zvířat. Slaví se celosvětově a jeho cílem je zdůraznit význam koček v životě lidí. Charitativní kočičí spolek Kryšpín se v tento den rozhodl v Brně uspořádat akci pro 9 moravských soukromých útulků, které pečují o bezmála 700 koček bez domova. Činí tak většinou ve svém volném čase, za své peníze a za finanční prostředky od dárců a z charitativních projektů, jako je právě tento. Nákupem na bazárku je podpoříte a sobě pořídíte něco hezkého za sympatické ceny. Sortiment bude široký. Od oblečení z druhé ruky, šperků, keramiky přes hračky, knihy a potřeby pro kočky, po domácí potřeby a co si jen na bazárcích představíte. Vše bude doplněno sortimentem ručních výrobků od dobrovolníků, kteří útulkům pomáhají.

ÚtulekTibet v Marefách u Bučovic se stal domovem pro stovku koček.
Charitativní spolek Kryšpín pomáhá stovkám jihomoravských koček v nouzi

Pokocháte se také krásnou výstavou grafických fotokoláží koček od Kateřiny Dubovcové a na přednáškách si poslechnete cenné zkušenosti Alžběty Blaškové, které v Útulku Tibet prošlo rukama více než 1000 koček. Vše bude korunováno krásnými prostorami Staré radnice a centra města plného památek a kaváren, zkrátka ideální program na srpnovou neděli! A pozor – koupíte-li si něco u každého útulku, odmění vás pořadatelé vstupem zdarma na radniční věž!

A kterým útulkům nákupem na bazárku pomůžete? Jsou to jihomoravský Azyl Jiřina Skoumalová (Ústup) a jeho Depozitum Jana – Šance mít domov (Ivančice), Brněnský Max - domov pro kočky (Bučovice), Kočičí depozitum Flíček (Nedakonice), Kočky u Katky (Starovičky), LuckyCats (Ostopovice), Opuštěné kočičí tlapky (Tišnov), Útulek Tibet (Marefy u Bučovic) a na severu Moravy Azyl Gaia (Hanušovice).

Ilustrační snímek
Útulek Tibet díky bazárku vybral přes 40 tisíc korun

Charitativní kočičí spolek Kryšpín vznikl v Brně v době covidové, aby udělal svět o chlup lepším. O kočičí chlup! Prostřednictvím osobně ověřených útulků pomáhá stovkám koček v nouzi a vy můžete pomáhat s ním. Stačí jen poslat jakoukoli částku na transparentní účet veřejné sbírky číslo 2501927911/2010, nebo rovnou zadat trvalý příkaz a přidat se tak k těm, kteří svou stokorunou měsíčně už teď pomáhají sehnat pro kočky bez domova milión ročně.

Lenka Němcová