V souvislosti s tímto jeho jubileem bude uspořádán slavnostní koncert s názvem Zdenek Merta 70, který se uskuteční v úterý 29. června v 18.00 hodin na Hudební scéně Městského divadla Brno.

Hudební materiál koncertu bude složen převážně z crossoverových skladeb a nejlepších muzikálových čísel Zdenka Merty. Dále bude doplněn i výňatky z oblíbeného pořadu Zdenek Merta u klavíru, v němž si skladatel na jeviště Činoherní scény MdB pravidelně zve své přátele, pozoruhodné hudebníky, s nimiž poutavým způsobem vypráví příběh hudby.

Na koncertu dále zazní také hudba z jeho připravovaného autorského sólového klavírního alba, které bude tvořeno jeho vlastními filmovými i divadelními melodiemi a písničkami, jež napsal během padesáti let. Toto bilanční CD s dnes již zavedeným názvem Zdenek Merta u klavíru vyjde v září u Supraphonu a nabídne instrumentální i pěvecká dueta s různými hudebními hosty.

Celá řada z těchto významných hostů nebude samozřejmě chybět ani na samotném slavnostním koncertu. Kromě oslavence Zdenka Merty na něm vystoupí Kristýna Daňhelová, Zora Jandová, Lukáš Janota, Ondřej Jurčeka, Martin Kasík, Esther Mertová, Ondřej Ruml, Stanislav Slovák, Dušan Vitázek, Jiří Vodička, pěvecký sbor Ars Brunensis a orchestr Městského divadla Brno pod vedením sbormistra a šéfdirigenta Dana Kalouska, který se též ujme hudebního nastudování.

Režisérem koncertu bude Petr Gazdík a současně si v daný večer tento koncert natočí i Česká televize, která jeho záznam v budoucnu odvysílá na svém kanálu ČT art.

Milovníci dobré hudby by si tento zážitek rozhodně neměli nechat ujít, půjde bezpochyby o naprosto originální a zcela neopakovatelnou záležitost – jak je to ostatně u vystoupení Zdenka Merty zvykem!

Vstupenky jsou k dostání v pokladnách Městského divadla Brno na Lidické ulici 16 či on-line na webové stránce divadla www.mdb.cz.

Kateřina Vížďová