Již od roku 2017 si Zdenek Merta do svého pořadu zve významné hosty české (a také slovenské) hudební scény. Tak mohli diváci na Činoherní scéně vidět Vojtu Dyka, Romana Dragouna, Vašo Patejdla, Františka Segrada, Jiřího Schmitzera, Petra Jandu, Michaela Kocába a mnoho dalších.

| Video: Youtube

Rok 2022 také přinese lákavé a skvělé hosty: na jedné straně výtečné muzikanty, na druhé straně známé herce ze souboru našeho divadla! Možná jste to ani nevěděli, ale někteří vaši oblíbení představitelé mají také „své další hudební životy“ a úspěšně se pohybují na koncertních pódiích. A proto se v dalších dílech hudební talk show Zdenek Merta u klavíru můžete těšit na Dušana Vitázka, Lukáše Janotu, Jakuba Uličníka a další milá překvapení. Se Zdenkem Mertou si budou povídat, vyprávět historky z hereckého i muzikantského života, ale především společně muzicírovat. Dlouho očekávaný díl pořadu Zdenek Merta u klavíru proběhne v sobotu 5. února 2022 na Činoherní scéně MdB.

| Video: Youtube

 Kdo zná Zdenka Mertu více než jako posluchač ze sedadel divadelních a koncertních sálů, ví, že je tento muž výborným a vtipným společníkem, šarmantním svůdcem nečekaných myšlenek a také pozoruhodným vypravěčem s uměním naslouchat jiným. Kromě toho je velmi dobrým klavíristou a ve svých pořadech autenticky využívá spojení praktického muzikanta a nevšedního moderátora - „talkmastera“. Na hudbu pohlíží z méně obvyklých úhlů - například prezentuje různé žánry a jejich přesah do jiných oblastí života. Důležitou roli hraje také improvizace a důvtip, jednoduché výklady jsou často zakončeny překvapivou pointou!

| Video: Youtube