Dopoledne závodily děti z 1. až 5. tříd Základní školy TGM a Vladimíra Menšíka a také z přípravné třídy Základní školy Vladimíra Menšíka. Děti si dopoledne užily sport, některé se účastnily i odpoledních hlavních závodů.

Na start hlavních závodů nastoupilo asi 120 malých a dospělých závodníků. Děti běžely dle věku 400, 800 a 1200 metrů na okruhu ivančického fotbalového stadionu. Dospělí běželi ze stadionu trasou, která vedla po březích místních řek a v přilehlé přírodě. Délky byly 2,5 a 4,5 kilometru, cíl byl opět na stadionu. Děti v cíli obdržely speciální medaile, pro ivančický závod vytištěné na 3D tiskárně, a ty, které se umístily na stupních, navíc ceny pro tři nejrychlejší v daných kategoriích.

Ocenění čekalo i na nejlepší běžce obou dospěláckých délek v kategoriích ženy i muži, všichni pak obdrželi ozdobné vzpomínkové medaile. Ceny předával starosta Ivančic Milan Buček a účastníkům poděkoval za podporu sportu i olympijské myšlenky. My se ke gratulaci a poděkování také připojujeme.

V rámci účasti na T-Mobile Olympijském běhu podporují běžci také Českou olympijskou nadaci, která umožňuje sportovat dětem, jež si sportování nemohou dovolit. Na podporu nadace jde část z každého startovného. V letošním roce startovalo v České republice přes 73 tisíc běžců a společně vybrali pro Českou olympijskou nadaci téměř 620 tisíc korun.

Dagmar Šacherová, Středisko volného času Ivančice