Snímek číslo jedna zachycuje obnovenou desku s původním nápisem CARL RIPKA 1874. To abychom si vzpomněli, na velké úsilí bylo vynaloženo pro zpřístupnění hřebene. Je obnovena na témže místě jako ta původní, jak bylo vidět na na starých fotografiích.

Druhá fotografie připomíná skutečnost, že lze dohledat hrobku FAMILIE RIPKA na Ústředním hřbitově, jejichž členové přesedali brněnské radnici a turistickému spolku – a jejíž zásluhou lze jít po hřebenu Babího lomu.

Třetí snímek ukazuje současnou rozhlednu nad Lelekovicemi. Kdysi zde stál altánek Ripkova stráž, ale později přejmenovaný na Merhautovu stráž podle brněnského spisovatele, divadelního kritika a novináře.

Čtrvtá fotografie zobrazuje tabuli na rozhledně s datem vybudování rozhledny, se jménem architekta Korvase a stavitelé, to byli dobrovolníci organizovaní Sokolem Lelekovice. Bohužel není uvedeno jméno iniciátora tím i vedoucího výstavby, jemuž je nutno poděkovat za velké úsilí, že rozhledna zde stojí. Byl to Rudolf Albrecht, Lelekovický rodák.

A pátý snímek ukazuje kořeny vzrostlého stromu, po kterých návštěvníci sestupují, nebo vystupují na dvoumetrový skalní stupeň. Obdivujme, jak tato borovice po dlouhá desetiletí ve skále stále žije.

MILOSLAV ŠTULPA