V pořadí 9. ročník československého ORL kongresu se tentokrát odehrál nejen za hojné účasti lékařů, ale také proslulých českých umělců. Součástí programu byla také vernisáž s tematicky laděným názvem UŠINOSY & KRKY.

Česko-slovenský kongres otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku patří mezi prestižní události, pro jejíž konání byl v letošním roce vybrán hotel International v Brně. Událost se konala 6. až 8. června a zúčastnili se jí přední členové lékařské obce. Slavnostní zahájení odstartovalo přednáškou celosvětově uznávaného plastického chirurga a průkopníka obličejových transplantací prof. Bohdana Pomahače.

Významnou doprovodnou akcí byla také vernisáž současného umění v galerii Graciano, která se konala v den zahájení kongresu, a to za osobní přítomnosti vystavujících autorů. Mezi nimi nechyběla ani taková jména jako Cieślar, Forman, Franta, Jerie, Maštrlová, Micl, Miffek, Piačka, Štech, Štenclová, Trantina, Typtl nebo Valečka.

Český svaz zahrádkářů slavil 65. výročí svého vzniku při zahradní slavnosti na Odborném učilišti Cvrčovice.
Vydařená zahradní slavnost: balonky, holubi i módní přehlídka

Patříte-li mezi příznivce současného výtvarného umění, nabízí se vám jedinečná příležitost. Do 27. července si můžete umělecká díla vystavená v galerii Graciano prohlédnout zcela zdarma.

K vidění jsou nejen obrazy zmiňovaných autorů, ale kupříkladu také busta Václava Havla, která posloužila jako předloha pro kubisticky pojatý portrét zdobící štítovou zeď bytového domu na ulici Milady Horákové.

Galerii Graciano naleznete na ulici Veselá, č. p. 39 (150 m od Hotelu International na rohu s ulicí Českou). Podrobnosti naleznete také na webu www.graciano.cz. Vstup volný.

Petr Šúth