I přes maximální poskytnutou léčbu, na které spolupracovali odborníci FN U svaté Anny v Brně, FN Brno a Nemocnice Milosrdných bratří, bohužel nebylo v silách současné medicíny zvrátit nepříznivý průběh jeho těžkého a zákeřného onemconění, s ekterým se dlouhodobě léčil.

Pavel Pelc patřil společně s Pavlem Váněm, Zdenkem Klukou, Milošem Morávkem a Romanem Dragounem ke stěžejním členům legendární brněnské rockové skupiny Progres 2, kde působil jako basový kytarista a hráč na klávesové nástroje a syntetizátory.

Pavel Pelc významně autorsky i interpretačně přispěl k hlavním uměleckým projektům skupiny Progres 2, včetně hudebních alb Dialog s vesmírem a Třetí kniha džunglí, které bezesporu patří k vrcholům české a českoslovencké rockové hudby 70. a 80. let u svým jedinečným uměleckým pojetím a nadčasovostí významně přesáhly hranice naší země.

Projekt Dialog s vesmírem byl dokonce první rockovou operou v Československu i celém tehdejším "Východnim bloku" a dočkal se více než 300 repríz. V roce 2016 byla skupina Progres 2 uvedena do Beatové síně slávy.

Mistr Pelc zesnul v Nemocnici Milosrdných bratří v klidném spánku a obklopený láskou nejbližší rodiny.

Na přání rodiny nebudeme sdělovat další informace o umělcově onemocnění ani jeho průběhu.

Budiž Čest a Úcta jeho jeho dílu a památce.