PŘÍSPĚVKY OD NAŠICH ČTENÁŘŮ:

Ladná Česko zpívá koledy z Ladné, okres Břeclav, 69146. Zazpívali žáci z MŠ a ZŠ Ladná.

Ivančice 
Zúčastnilo se asi dvě stě lidí. Na náměstí v Ivančicích společně zazpívali a vánočně se naladili.

Česko zpívá koledy s Deníkem na náměstí Svobody v Brně.
Česko zpívá koledy s Deníkem: lidé zaplnili náměstí Svobody v Brně i další místa

Heršpice (okr. Vyškov)

Trstěnice 
Zpívali jsme v Trstěnicich u Moravského Krumlova, u vánočního stromu a jesliček. Měli jsme vlastní doprovod a bylo to milé setkání s ostatními spoluobčany. K občerstvení byl zajištěn svařák, medovina a čaj.

Morkůvky
Sešlo se kolem 50 lidí, od miminek až po seniory. Zazpívali jsme si pod vedením našich mužáků jak 6 obvyklých koled, tak několik dalších. Zahřáli jsme se čajem a pokoštovali i jiná "zahřívadla", cukroví a dobroty od sousedů.

Domanín 
V Domaníně se zpívání zúčastnilo cca 30 osob. Obecní úřad zajistil občerstvení ve formě horkého čaje i svařáku. Po odzpívání určených koled jsme pokračovali ve zpívání dalších koled (Purpura, Tichá noc a pod.)

Adamov 
V Adamově jsme zpívali před Městským kulturním střediskem spolu se zpěvačkou Adélou a dětmi z 3.B místní školy. Rolničky jsme si po odpadnutí trémy dali dvakrát a čas při krásné akci Česko zpívá koledy si krásně užili. Už se těšíme na 14. ročník.

Na Blanensku ve středu zpívali koledy s Deníkem. Děti, dospělí i důchodci. Na snímku vystoupení před adamovským kulturním domem.
VIDEO: Blanensko zpívalo koledy s Deníkem. Podívejte se do Klepačova či Adamova

Miroslav 
V Jihomoravském kraji v městě Miroslav jsme si koledy zazpívali na nádvoří zámku Miroslav. Pod vedením místního evangelického sboru jsme si zpříjemnili Adventní čas. Atmosféra byla krásná.

Podolí 
V Podolí jsme se sešli u vánočního stromu, bylo nás asi 70. Zazpíval dětský sbor při ZŠ v Podolí, rozdali jsme odpovědi od Ježíška na dopisy, které děti chodily do schránky s Ježíškovou poštou. Děti s dramatického kroužku sehráli i epizodu z narození Ježíška. Závěrem jsme všechny děti obdarovali sladkým pamlskem.

Valtice 
Ve Valticích jsme se zapojili letos poprvé a určitě ne naposledy. Zpěv doprovodili na nástroje učitelé místní ZUŠ. Bylo to jedním slovem kouzelné. Děkujeme za tento projekt, který spojuje lidi všech věkových kategorií.

Lažánky 
V Lažánkách u Blanska se zpívalo před kulturním domem u vánočního stromečku.

Doubravice nad Svitavou 
V Doubravici nad Svitavou se akce Česko zpívá koledy velmi vydařila. Na schodišti úřadu městyse zpívaly děti místní základní školy, ke kterým se přidalo cca 130 dalších doubravických občanů. Krásnou atmosféru podvečera podtrhla skutečnost, že se akce konala v blízkosti rozsvíceného vánočního stromu. Nechybělo tradiční předvánoční občerstvení, které zajistily členky MS ČČK. Text a foto Eva Sáňková kronikářka.

Zdroj: Youtube

Suchý 
V obci Suchý se sešlo kolem 40 lidí. Po zpívání jsme si poslechli krátký příběh o tom, jak je důležité naslouchat tichu. Závěr akce děti prozářily prskavkami. 

Bořitov 
Koledy si společně zazpívali i bořitovští na Orlovně. I tentokrát to bylo za doprovodu místní kapely NaLiTo! Orli pro všechny příchozí zpěváky připravili i malé občerstvení včetně svařáku na zahřátí.

Bukovina
V Bukovině jsme se na zpívání koled sešli poprvé a zahřívali jsme se u čaje a ohně. Účast byla slabší, ale užili jsme si to a věřím, že se nás příští rok sejde víc.