„Návštěvníci uslyší, že konfrontace barokní a moderní hudby funguje nejen v tomto případě skvěle. Uvedeme verzi, jež propojuje jednotlivé věty obou cyklů v hudebně strhující celek. Srdečně zvu všechny milovníky nejen vážné hudby k poslechu,“ komentuje blížící se vystoupení Josef Špaček.

Houslista Josef Špaček je absolventem prestižních amerických škol, Curtisova institutu a newyorské Julliard School, v roce 2012 získal titul laureáta na Mezinárodní soutěži královny Alžběty v Bruselu. V roce 2011 se stal historicky nejmladším koncertním mistrem České filharmonie a na této pozici setrval devět sezón až do roku 2020. Orchestr jej v roce 2016 jmenoval rezidentním umělcem. V současnosti je celosvětově žádaný jako sólista a komorní hráč.

Barocco sempre giovane je komorní soubor složený ze špičkových mladých českých profesionálních hudebníků. Byl založen v roce 2004 violoncellistou Josefem Krečmerem. Soubor se původně specializoval na interpretaci skladeb vrcholného baroka, odtud název souboru, dnes však jeho repertoár obsahuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století.

Martina Výrková