Naši žáci i s učiteli se s dostatečným předstihem pustili do přípravných prací. Plelo se, okopávalo, zametalo, stavěly se stany, nosily stoly a lavičky. Díky pilné práci jsme vše stihli do soboty 18. června krásně připravit.

Slavnost začala dojemně. Jako poselství míru, lásky a naděje se do vzduchu vzneslo hejno holubů a zakroužilo nad hlavami diváků.

Následovala velice povedená módní přehlídka. Žákyně učebního oboru Šití oděvů - módní dekoratér samy navrhly a ušily modely, které pak na molu i s dalšími studenty předvedly. Mohli jsme vidět domácí oděvy, oblečení z rifloviny a švadlenami vlastnoručně malované látky. Druhá část byla tematizovaná barevně. Před očima se nám střídaly nádherné modely barvy lososové, tyrkysové, petrolejové a zářivě žluté. Několik společenských a svatebních šatů předvedl také brněnský salon Caxa. Krásné květiny k nim uvázali žáci oboru Květinářské a aranžérské práce. Závěrečné defilé celé módní přehlídky bylo okouzlující. Všichni předvádějící se seřadili na pódiu a vypustili do nebe různobarevné balónky.

Žáci ubytovaní na domově mládeže následně zatančili tanec Jerusalema, kterým se zapojili do celosvětové taneční výzvy Jerusalema Dance Challenge. Tento tanec je symbolem jednotnosti a boje proti koronaviru.

Roztomilý zážitek přichystal dětský folklorní soubor Rozmarýnek Střediska volného času Pohořelice. Děti mladšího školního a předškolního věku zazpívaly lidové písně, a dokonce nám i zatančily.

Nechyběl ani další hudební vstup v podobě mužského pěveckého sboru Mužáci z Přibic a country kapely Wráwor z Břeclavi. Komentovaná přehlídka krojovaných párů představila kroje z různých vesnic jižní Moravy. Nakonec za vedení sbormistra Iva Farkaše zahrála cimbálová kapela Ponava.

Celou slavnost provázelo dobré jídlo a pití. Opékalo se celé prasátko, probíhaly ochutnávky vína, prodávaly se zákusky upečené našimi studenty a mohli jste si koupit i květiny na zahrádku. Pro děti byl připravený skákací hrad.

Estetické povznesení čekalo na návštěvníky na výstavě obrazů. V rámci Jihomoravského kraje proběhla soutěž výtvarných prací žáků mateřských, základních škol a základních uměleckých škol. Tématem se stala příroda ve všech různých podobách. Návštěvníci zde mohli nalézt nejen obrazy, ale také prostorové práce z rozličných materiálů. Musím říct, že jsem se při prohlídce skutečně cítila jako v rozkvetlé zahradě.

Celá zahradní slavnost byla pěkná, milá a vydařená. Signalizovala spolupráci a porozumění starší generace, zastoupené Českým zahrádkářským svazem a mládí v podobě žáků střední školy. Dokládala přirozené spojení práce zahrádkářů a střední zahradnické školy. Doufáme, že i na dalších akcích bude taková příjemná atmosféra a srdečně vás zveme k nám na návštěvu.

Lenka Hříbková