Pilské údolí vás takřka lusknutím prstu (nebo spíš seběhnutím z kopečka) přenese z města do nádherné přírody plné vodních mlýnků, vodníků a dřevěných sošek. Děti byly naprosto nadšené, u každého vodního prvku strávili fůru času, do toho kolem kvetoucí stromy, šumějící potok, zpívající ptáci, no úplná idylka. Nebýt tedy toho, že jsem dětem chtěla zkrátit okruh (aby místo 6,2 km šli jen 4,9 km) a tak jsme se od rybníků vypravili do příšerného kopce (příznačně pojmenovaného Srák ), který je navíc teď zplundrovaný těžbou dřeva.

Stránská skála je skalní útvar ležící v nejsevernější části katastru brněnské městské části Brno-Slatina. Nachází se mezi Slatinou a Líšní, na rozhraní černovické a tuřanské terasy. V minulosti byla součástí katastrálního území Židenice.
Tip na výlet v Brně? Stránská skála dýchá historií a nabízí i kouzelné výhledy

Pokud neuděláte stejnou chybu a okruh Pilským údolím dokončíte po modré značce zpět do města, bude to pohodová šestikilometrová procházka, kterou skvěle zvládnete i s napojením na vlak , jezdí to do Brna každou hodinu Jedinou nevýhodou našeho výletu bylo, že jsme už nezacházeli k hradu, tak ten si budeme muset nechat na příště, například s Arboretem Šmelcovna, westernovým městečkem a dalšími skvělými cíli, které Boskovice nabízejí

Martina z rodicemvbrne.cz

Děkujeme za pěkný příspěvěk a fotky Martině z webu a facebooku Rodičem v Brně.