„Hlavní myšlenkou zahradní slavnosti je, aby se všichni sešli, zapomněli na starosti všedních dnů a strávili krásné chvíle se svými rodinami a blízkými. To všechno se nám povedlo a věřím, že si všichni užili každou minutu strávenou s lidmi, na kterých jim záleží ze všeho nejvíc,“ říká Sabina Halvová, vedoucí aktivizačních pracovnic domova SeniorCentrum Modřice.

Události, na kterou se celý rok všichni těší, předcházely velké přípravy, které však určitě stály za to. Krásná barevná zahrada doladěná decentní výzdobou okouzlila snad všechny příchozí, a to samozřejmě nebylo vše. Úžasný tým kuchařů se postaral o skvělé jídlo v podobě různých předkrmů, grilovaného masa a také výtečných dezertů. Nechyběly ani nápoje jako káva, voňavé horké jablko se skořicí a burčák, který k zahradní slavnosti neodmyslitelně patří.

Mladý zpěvák Kristián Šebek z brněnského divadla Slunečnice rozveselil seniory v jihlavském domově v Lesnově.
Gottova Lady Karneval těší dál. Brněnský herec Kristián Šebek zpíval v Jihlavě

Nezapomenutelnou atmosféru podtrhla tradiční cimbálová muzika. „Celým večerem nás provázela kapela CM Vojara. Skvělí muzikanti roztančili nejednoho z našich klientů i jejich blízkých a kdo netancoval, prozpěvoval si alespoň známé melodie,“ popisuje Sabina Halvová.

Zahradní slavnosti jsou jednou z mnoha možností, kterými se SeneCura snaží zprostředkovat společenský kontakt, setkání s rodinou a radost ze života svým klientům. Dalším unikátním programem je například tzv. výměnný pobyt, kdy klient může strávit ´dovolenou´ v podobě několikadenního pobytu v jiném SeniorCentru,  než v jakém celoročně bydlí. Oblíbená jsou i roční přání, tedy splnění specifického snu klienta. Obyvatelé domova mají také rádi večeři při svíčkách v atmosféře luxusní restaurace s obsluhou, na kterou si mohou pozvat rodinu či známé a zažít příjemný pocit z večeře v roli hostitele.

Jana Barčáková