Balíčky s napečenými koláči i drobnostmi vytvořené právě dětmi obdrželi zdravotníci v ivančické nemocnici v pravý čas. Ve vypjaté předvánoční době je třeba dodat lékařům i sestrám potřebnou energii a vyjádřit zájem o jejich práci. Proto pracovníkům z covidových oddělení více než 60 nemocnic v celé České republice předávají v těchto dnech zástupci ČEZ společně s pracovníky i klienty chráněných dílen balíčky plné energie.

„Mám k těmto lidem, kteří každý den věnují veškerou energii k záchraně životů covidových pacientů, obrovskou úctu a obdiv. V době, kdy čelí již déle než rok opakovaným vlnám epidemie a bohužel od některých i naprosto nepochopitelným slovním útokům, jim tímto chceme za ČEZ vyjádřit naši podporu a poděkování,“ uvedl k celorepublikové podpoře zdravotníků předseda představenstva a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

Z archivu hodonínského otužilce Jiřího Humpolíka
Otužování je návykové a sezona nikdy nekončí. Užívají si zimu v plavkách

V Nemocnici Ivančice převzala zásilku pro zaměstnance vedoucí úseku ředitelství Eva Gratclová: „Děkujeme za morální podporu a také příjemné poděkování formou drobných dárků. Rádi předáme na vytížená pracoviště.“ Ivančická speciální škola sdružuje mateřskou, základní a základní speciální školu, internát, školní poradenské pracoviště a službu školní družiny. Pečuje o vzdělání, bydlení, péči, sociální vazby i zázemí stovkám dětí a mládeži z Ivančic a okolí Pomáhat do ní jako dobrovolních chodíá každý rok i dukovanští zaměstnanci.

„Velice rádi jsme se připojili k aktivitě ČEZ a přidali ruku k dílu,“ říká ředitelka speciální školky Marta Špalková. Balíčky se dostanou v průběhu prosince a ledna k více než 20 tisícům lékařů, sester a dalšímu zdravotnickém personálu. Na Vysočině putují děkovné zásilky také do Nemocnice v Třebíči a Jihlavě, na jižní Moravě pak do všech brněnských nemocnic a do Nemocnice v Ivančicích.

Jana Štefánková