Zbyněk Maděryč je jedním z nejlepších fotografů současnosti. Jeho celoživotním zájmem a centrem pozornosti jsou ženy a ztvárnění jejich krás v nejrůznějších podobách. Tentokrát to bylo téma mateřství a zachycení chvil intimních prožitků a vzácné radosti mezi matkou a dítětem. Ale i téma proměny ženy v období krásného očekávání. Výstava Privata Gaudia – Soukromé radosti je přístupná v Atriu Ústřední knihovny, Family Point.

Po posezení u skleničky vína jsme se ještě zúčastnili další vernisáže, a to na schodišti knihovny. Neboť v nikách u schodiště byla vystavena moderní umělecká díla dvojice mladých studentek, Michaely Kachtíkové a Radky Částkové, pod názvem: Surovost pod nánosem líbivosti – Co se skrývá za omítkou? (Autorky výstavy jsou studentky Ateliéru kresby a grafiky FaVUT - ateliérový vedoucí Svatopluk Mykyta).

Kurátorkou všech výstav je Olga Čejková a zúčastnila se jich také ředitelka knihovny Libuše Nivnická, která má jako talisman svazek klíčů nalezený ve vile Jiřího Mahena, na stejnojmenné ulici v Brně.

Miloš Rufer jr.