Hornické slavnosti v Zastávce, akce plná pestrého programu, se letos konala ve velkém stylu a přilákala mnoho návštěvníků všech věkových kategorií. Již od rána se konaly různé aktivity. Prvními umělci, kteří vystoupili na pódiu, byli Komedianti na káře se svým divadelním představením Cirkus. Po nich přišla na řadu místní cimbálovka Javor, která poté pokračovala ve svém vystoupení v sále Dělnického domu, kde zpříjemnila odpoledne místním zahrádkářům. Ti představovali své letošní výpěstky a produkty z nich.

Po celý den bylo možné vidět permoníčky ze Zlatých hor, kteří předváděli Kahancové tance a byli ochotni je naučit i návštěvníky. Po obědě přišel na řadu Jan Rimpler, zakladatel školy vaření Kuliner, který  připravoval výborný pokrm. Následovalo vystoupení pěveckého souboru Rosalky a odpoledne pokračovalo vystoupením zpěvačky, herečky a moderátorky Anny Julie Slováčkové s kapelou, která zazpívala své nejznámější hity. Pro milovníky tvrdšího rocku přijela kapela Aldabra a večer byl zakončen koncertem kapely Kabát revival Ostrava.

Rouchovany slavily tradiční hody. Veselá nálada zaplavila celou obec
Rouchovany slavily tradiční hody. Veselá nálada zaplavila celou obec

Na Bendláku byla k vidění řada atrakcí. Historická vozidla, výstava drobného zvířectva, projížďky na koních, skákací hrad, lukostřelba a mnoho dalšího. Během odpoledne si zde mohli zájemci prohlédnout také živé sochy převlečené za horníky. Návštěvníci využili také možnosti projížďky na mašinkách spolku Hrbatá Máňa a vláčky z průmyslových železnic na trase Zastávka – Babice – Zbýšov.

Tradiční hornické slavnosti v Zastávce tak opět nabídly návštěvníkům pestrý program plný kultury, zábavy a vzpomínek na hornickou minulost obce. Nyní se všichni teší na příští ročník.