VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Diskuse: Radar v Česku? Diskutujte, hlasujte.

Radar v Česku? Diskutujte, hlasujte.

Jižní Morava - Hlasujte a diskutujte na stránkách brněnského deníku. Udělejte si názor na základě faktů a racionálních argumentů.


Diskutovat mohou pouze přihlášení uživatelé

Přihlásit se

DISKUSE OBSAHUJE 6 PŘÍSPĚVKŮ

Vratké hygienické limity
Nezaregistrový uživatel 14.2.2008 reagovat
Možné zdravotní dopady radaru tzv. vládní odborníci posuzují podle hygienických limitů, které jsou nyní na západě podrobovány kritice (např. Evropská agentura pro životní prostředí EEA) a na základě znovuposouzení 2000 vědeckých výzkumů vyzvala skupina amerických a evropských vědců k revidování limitů. Zatímco u nás se stále na ně odvolávají jako na věčnou modlu. V Německu nyní zase probíhá rozsáhlý, vládní, dosud neukončený výzkum, který má potvrdit nebo vyvrátit problematické zdravotní účinky elmag. záření. Obávám se, že vládní odborníci zas až tak velcí odborníci nejsou, když o těchto skutečnostech nemají ani páru a stále papouškují o splnění stávajících limitů, které byly oproti původním řádově 10 x »změkčeny«.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Vratké hygienické limity
Nezaregistrový uživatel 14.2.2008 reagovat
Nejen limity, ale i sám "výpočet" budí úsměv. Autor neumí pracovat se vztahy, popisující elmag. pole, a za některé hodnoty jsou tam dosazeny odhady tak, aby to vyšlo. A když na to někdo poukáže, tak se otázka, kde se ty hodnoty vzaly, prohlásí za tajnou :-). A hlídací pes demokracie lhostejně čeká, uvázaný u boudy, až dostane své žrádlo.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Vratké hygienické limity !!!
Nezaregistrový uživatel 14.2.2008 reagovat
Vláda a tzv. vládní odborníci se při posuzování zdravotních rizik stále odvolávají na platné hygienické limity, které se nyní stávají terčem kritiky i ze strany některých evropských institucí (EEA - Evropská agentura pro životní prostředí) a předmětem interpelací v Evropském parlamentu za jejich snížení. V Německu byl na podkladě přetrvávající vědecké nejistoty a poukazů na biologické účinky EMP hluboko pod limity iniciován výzkumný státní program, který dosud nebyl završen. Takže shrnuto - v civilizovaném světě nejistota, kterou je nutno ještě prozkoumat, v ČR bezuzdná postbolševická jistota a glorifikace platných limitů a z toho vycházející měření na ostrovech a další kroky. Zkrátka hazard se zdravím, neschopnost a neznalost problému. Nelze se tomu divit, když se americký radar nechá posuzovat člověku školenému za Stalina v Moskvě a bývalému agentovi StB. Jedině takový člověk může v ČR dostat utajované parametry, že? Bezúhonný oponentní odborník a občan nikoliv.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Jde o podstatu
Nezaregistrový uživatel 14.2.2008 reagovat
takže si laskavě nechte plky o hygienických normách. Malý stát potřebuje mocného a spolehlivého spojence.Z historie každé děcko ví jak to dopadlo v minulosti, když jsme se spoléhali na evropské spojence. Když jde do tuhého, tak každý evropský stát si hledí svých zájmů a na nějaké spojenecké smlouvy kašle. Dovedlo nás to k Mnichovu a pak k Únoru. Kolonizovali nás Němci a pak Rusové. Pokud nechceme dopadnout stejně musíme být čestným spojencem USA se vším co k tomu patří. Ne jenom vyčůraně čekat za větrem, blábolit o hygienických normách a přemýšlet jak spojence oblafnout, aby nás to nic nestálo. Zase bychom pak bojovali o svoji svobodu do poslední kapky krve spojeneckých vojáků. To by se vám asi líbilo. Je mně z toho na zvracení. Národ, který se ani nechce bránit je národ lokajů a na samostatnost nemá právo. Kecy o hygienických normách a pod. si nechte pro Rusáky až vám budou stát na krku.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Re: Jde o podstatu - no právě!!!
Nezaregistrový uživatel 16.2.2008 reagovat
Pletete si aspekty politické a zdravotní. Chcete-li, abych se vyjádřil k politickým, pak vám odpovím hezkým slovenským příslovím: Nedráždi hovno, nech nesmrdí! (česky - Nedráždi lejno, ať nepáchne!) Z Evropy nám sice v minulosti nikdo nepomohl, ale zapomínáte, že spojenci z Ameriky se v Normandii vylodili taky až ke konci války. Zatímco Rusko je za humny a v roce 1968 »Sovětský svaz - přišel včas«. Dělat ramena s Ruskem za zády a s USA za oceánem může jen český naivní porevoluční odvážlivec, kterému na čas otrnulo a teď si myslí, že v Česku zajímá USA ještě něco jiného než levné děvky a pivo. Ruská hrdost bez důsledků pro celou Evropu nikdy nedopustí, aby jejich odvěký americký rival stál se základnami za jejich humny. Stejně jako by USA nesnesla základny Ruska na Kubě. Dělat hrdinu, když o nic nejde, to je v Česku typické.
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste
Argumenty PROTI radaru
Nezaregistrový uživatel 3.3.2008 reagovat
Argumenty PROTI radaru - logické, ne ty, co jsou prezentovány v tzv. "diskusi" o radaru - spolu s dalšími zásadními informacemi najdete v "Otevřeném občasníku o americkém radaru" na adrese: http://otevreny-obcasnik.euweb.cz Ano, udělejte si názor! :-)
Nahlásit
Pro nahlášení příspěvku se prosím přihlaste

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT