VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Diskuse: Žalují město. Kvůli změně územního plánu

Žalují město. Kvůli změně územního plánu

Brno - Město povolilo bez našeho vědomí výstavbu, se kterou nesouhlasíme. Naše připomínky ignoruje. To jsou největší výtky několika obyvatel brněnské Masarykovy čtvrti na adresu magistrátu. Kvůli sporu ohledně plánovaného bytového domu v tamní Neumannově ulici minulý týden podali na Brno žalobu ke krajskému soudu.


Diskutovat mohou pouze přihlášení uživatelé

Přihlásit se

DISKUSE OBSAHUJE 9 PŘÍSPĚVKŮ

Lidská blbost
Nezaregistrový uživatel 25.3.2013 reagovat
Stačí jen první věta v článku: Město povolilo bez našeho vědomí výstavbu, se kterou nesouhlasíme. To mají úředníci obcházet lidi dům od domu? Zájem občanu o to co se děje v jejich okolí začíná až v momentě kdy už je oheň na střeše, budiž to pro ne poučením.
Ověřeno
Příspěvek jsme ověřili a neporušuje naše Podmínky používání.
Re: Lidská blbost
Nezaregistrový uživatel 25.3.2013 reagovat
Úředníci nemají obcházet lidi dům od domu, ale mají dodržovat platné zákony a postupy. A tady jde o to, že takovou podstatnou změnu jako je zdvojnásobení indexu podlažní plochy je nutno brát jako změnu závazné části územního plánu. V tomto případě si ale příslušný orgán, kterým je Odbor územního plánování a rozvoje Magistrátu města Brna, kdoví proč myslel, že je to pouhá změna, řečeno laicky, "nepodstatného parametru", jehož hodnotu může změnit prostě jen od stolu, aniž by to dal komukoli na vědomí. Takže nemůžete, vážený jnj, tvrdit že zájem občanů této konkrétní lokality o jejich okolí začíná až když je oheň na střeše. Ano, souhlasím, že oheň už je na střeše, ale bohužel, občané nemohli začít hasit dříve, protože požár doposud doutnal uvnitř budovy (kterou je v tomto případě megalomanský projekt, jehož místo je na sídlišti, ale nikoli ve vilové čtvrti plné architektonických funkcionalistických skvostů) a to tak, aby byl co možná nejdéle skryt jejich očím.
Ověřeno
Příspěvek jsme ověřili a neporušuje naše Podmínky používání.
Nepochopení
Nezaregistrový uživatel 25.3.2013 reagovat
Obávám se, že brněnští občané ještě nepochopili, že megalomanské projekty prosazují jejich "zastupitelé" vždy a za každou cenu. Obracet se na soud nemá smysl, žaloba bude smetena s tím, že nejste účastníky řízení, stejně jako se to stalo jednomu aktivnímu občanovi u nás v Prostějově. Soudy jsou bohužel jen prodloužená ruka monetární totality, obyčejný člověk nemá vůbec žádnou šanci něco změnit. Jediná možnost je založit občanské sdružení a cpát se do všech řízení, která místní radnice vyhlásí. Pak vás už tak snadno neobejdou...
Ověřeno
Příspěvek jsme ověřili a neporušuje naše Podmínky používání.
Vše pro developera
Nezaregistrový uživatel 25.3.2013 reagovat
Na vysvětlenou: v Brně se Vás opravdu nikdo neptá (a to ani občanských sdružení), co říkáte na zvýšení podlažnosti u vašeho souseda. Více se dozvíte o tom, že v Soběšicích je 20 let rezavějící auto, kterou chtějí odtáhnout, než že Vám pod okny vyroste šestipatrový barák. A to by stačilo, aby úředník zpoza stola udělal to, co dělá x-krát za týden – dal to na úřední desku. Ale ani to Brno vůči svým občanům nepovažuje je nutné učinit. Územní plán byl jednou schválen a nyní ho už měníme bez vás. Soudy bychom tak nepodceňovali – při nejhorším tu stále máme Ústavní nebo Štrasburský. A když byl zmíněn oheň – taky jedno přirovnání: je to jako když vidíte, jak vám hoří celý Váš dům, ale nikdo Vám nedovolí hasit: hasiči (magistrát, radnice Brno-střed) jen nečinně stojí, resp. Vás drží, abyste se nemohl pohnout, a ještě do ohně lijí benzín a ten, kdo to může ovlivnit, je zase pyroman (developer). Velmi smutné, co je zase v té naší zemi možné. A jen malá douška k přístupu města – jak se řídilo principy udržitelného rozvoje Evropské unie a omezovalo jeho rozrůstání do okolní krajiny u tisíce staveb na okrajích města nebo třeba v Kamechách? A neznamená takový přístup, že bychom měli dát třeba do Lužánek nebo na Špilas taky pár bytovek? A co se týče chráněných živočichů, tak Ing. Šťouračová z krajského úřadu na začátku března o nich napsala: „Aktuální výskyt dokázán není, ale je pravděpodobný, protože jde o lokalitu, která svým charakterem odpovídá pozemkům v okolí, tedy o svažitou plochu s pomístním výskytem dřevin a drobnou modelací terénu, která navazuje na pozemky poskytující uvedeným druhů podmínky pro rozmnožování a pobyt.“ Jen holt se na pozemku rozrytém po bagru ten slepýš a čolek hůře hledají…
Ověřeno
Příspěvek jsme ověřili a neporušuje naše Podmínky používání.
Re: Vše pro developera
Nezaregistrový uživatel 25.3.2013 reagovat
to myslíte ostatní pozemky, které jsou zastavěny?
Ověřeno
Příspěvek jsme ověřili a neporušuje naše Podmínky používání.
Mámdotaz
Nezaregistrový uživatel 25.3.2013 reagovat
Proč tedy, když je to čtvrt plná architektonických a funkcionalistických skvostů, ti přisluhovači režimu, kteří tam dostali povolení stavět své vilky za socialismu, tak si je tam postavili? Proč to neodmítli? Hlavně, že já mám postaveno (nechci se ptát, jak se získalo tenkrát povolení - ne nadarmo tato čtvrt získala přezdívku Onassisova čtvrt), a socky, které bydlí na sídlišti, ty klidně snesou zastavení i volných meziploch, viďte soudruzi?
Ověřeno
Příspěvek jsme ověřili a neporušuje naše Podmínky používání.
Re: Mámdotaz
Nezaregistrový uživatel 25.3.2013 reagovat
Tak bohužel se dopouštíte demagogie, která je – k Vaší smůle – lehce vyvratitelná. Ony ceněné architektonické objekty z dob funkcionalismu byly vystavěny ještě před dobou socialismu (doporučujeme nastudovat elementární základy chronologie a pokochat se třeba Bassovou vilou nebo vilou manželů Morgensternových – obé bohužel nedaleko plánované předimenzované bytovky). Pokud by developer na daném místě chtěl postavit „vilky“ byl by i vítán, ale rozdíl mezi rodinnými doby a sedmipodlažní obludou pro 130 lidí, je nasnadě. Kdybyste byl na veřejném projednání celého záměru v územním řízení (byl jste??), tak byste viděl, že by proti mírnější podobě těžko byl takový protest. Takže i ti, co mají „postaveno“, nemají problém, aby měl „postaveno“ někdo jiný, jen si přejí, aby na jeho těšení se na zisk a zmizení, doplatili jiní. Tomu byste se měl soudružsky postavit i Vy Nelze vyloučit, že někdo přišel ke stavebnímu povolení šméčkovsky, ale to asi není výsada jen této lokality. My jsme se setkali naopak s rozhodnutím z dob socialismu, která jako podmínku kladla, že střecha nebude výše než střecha sousedova, což abyste u současných úřadů pohledali (viz Rezidence Martinů). Stejně tak známe spoustu slušných lidí, kteří k Onassisovi mají stejně daleko jako jeho flotila k lodím na Príglu a kteří naopak byli tehdejšímu režimu trnem v oku. Ekonomicky zdatnější se sem stěhují spíše v době kapitalismu, ale nyní nepoznáme, zda Vy jste spíše antikomunista (viz „privilegování“ vilkaři) nebo antikapitalista (Běda každému Onassisovi!). A čím Vás zjevně překvapíme: naopak kooperujeme a podporujeme občanská sdružení či aktivní občany z Bystrce (Horní náměstí) atp. a ani nám nebyl lhostejný osud líšeňské Horníkovy. Jak píšeme na našem webu www.osmc.webnode.cz - my víme, že co se stane v Bystrci či jinde, se může stát i nám, takže jsme naopak velmi solidární!
Ověřeno
Příspěvek jsme ověřili a neporušuje naše Podmínky používání.
Hrůšu vyloučit z komory architektů
Nezaregistrový uživatel 27.3.2013 reagovat
Nenažraní developeři, kteří věří, že si vše potřebné u úředníků koupí (a v Brně jim to díky paní Leopoldové a dalším vychází) jsou jedna věc. To, že jim tu hrůzu musí vždy nějaký "profesionál" nakreslit je věc druhá. Architekt kreslí konkrétní budovu do konkrétního prostoru. V normální zemi by s panem Hrůšou bylo zahájeno řízení o odnětí autorizace.
Ověřeno
Příspěvek jsme ověřili a neporušuje naše Podmínky používání.
Re: Hrůšu vyloučit z komory architektů
Nezaregistrový uživatel 19.4.2013 reagovat
Takových adeptů na vyloučení z komory by bylo povíc, kdyby je aspoň stavovská čest liskala. V Židenicích taky PAN architekt vyprojektovatl těsně před domov pro seniory budovu s dvěma 15 patrovými věžemi!
Ověřeno
Příspěvek jsme ověřili a neporušuje naše Podmínky používání.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT