ONLINE ROZHOVOR NALEZNETE ZDE

Vystudovala ochranu životního prostředí na přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Po mateřské pracovala jako ředitelka Nadace Veronica. Je zakladatelkou sítě Obchodů Nadace Veronica, které vrací použité věci zpátky do života. Ve Straně zelených působí od roku 2004, třetí volební období je zastupitelkou městské části Brno-střed. Mezi její výrazné počiny v roli zastupitelky v minulosti patří snaha o transparentnost radnice či zorganizování celostátní petice proti hazardu v roce 2008. Tato petice stála u zrodu dalších aktivit vedoucích k omezení hazardu.

Od posledních voleb je místostarostkou Brna-středu pro dopravu, obchod, služby a životní prostředí. Projekty a problémy projednává a řeší ve spolupráci s dotčenými obyvateli. Na Brně-střed se zasloužila o zlepšení péče o zeleň, výsadbu nových stromů a revitalizaci několika parků. Obnoveny byly například park na Křídlovické/Zahradnické, který získal ocenění v soutěži Park roku, parčík na Dřevařské/Botanické nebo park na Mendlově náměstí s veřejnými toaletami. Na Poříčí nechala vysadit habrovou protihlukovou stěnu, uvedla v život program adopce zeleně. V koordinaci s dalšími subjekty se jí podařilo omezit černý výlep v centru města a dosáhnout zlepšení stavu přednádražního prostoru. Prosadila umisťování barevných kontejnerů zájemcům přímo do domů pro usnadnění třídění a pilotní projekt sběru bioodpadu. Nastartovala oživení a rozvoj Zelného trhu a zvýhodnění místních zemědělců a producentů. Nastavila omezení používání herbicidů při úklidu chodníků, většina území Brna-střed se tak již uklízí zdravěji a bez chemie. Realizovala projekt Bezpečné cesty do škol. Prosadila opravy cestní sítě na Kraví hoře, některé cykloobousměrky a opatření ke zklidňování dopravy. S velkou péčí se věnovala přípravě rezidentního parkování a jeho projednání s veřejností tak, aby bylo vstřícné k lidem.

Je členkou Českého svazu ochránců přírody, správní rady Nadace Veronica, Rady Veřejné zeleně města Brna a čestnou členkou Spolku absolventů a přátel Masarykovy univerzity.

Je nadšenou cyklistkou, zahrádkářkou, příznivkyní osobního rozvoje a zimního koupání. Ráda čte, luští sudoku, chodí do přírody a do divadla. Je rozvedená, má tři velké děti.

Tento online rozhovor je komerční produkt. Nejedná se o redakční obsah.