ONLINE ROZHOVOR NALEZNETE ZDE

Petra Quittová je kandidátkou na post primátorky města Brna, o které se uchází z 1. místa kandidátky STAROSTŮ a NEZÁVISLÝCH. V komunální politice působí již 8 let.

V letech 1997 až 2000 úspěšně vystudovala bakalářský obor veřejná správa a veřejná ekonomie na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity. 2003 až 2008 působila jako odborná referentka na odboru zdravotnictví na Krajském úřadu Jihomoravského kraje.

Do politiky vstoupila v roce 2002, když se stala zastupitelkou Městské části Brno-Černovice. O dva roky později byla zvolena radní městské části. Funkci zastupitelky obhájila i v komunál-ních volbách v roce 2006 i v roce 2010. V listopadu 2010 zvolena místostarostkou Městské části Brno-Černovice.

V komunálních volbách v roce 2014 obhájila post zastupitelky Městské části Brno-Černovice, a stala se místostarostkou městské části.

Hlavními body programu STAROSTŮ a NEZÁVISLÝCH pro Brno jsou nový systém městské hromadné dopravy, zrušení rezidentního parkování v Brně, výstavba obchvatů a sítě

parkovišť, ne developerským projektům proti vůli obyvatel a větší pravomoci do rukou městských částí proti nekontrolovanému rozvoji města.

Tento online rozhovor je komerční produkt. Nejedná se o redakční obsah