Celek z východu Brna sice na stadionu v Srbské ulici podlehl 0:2, ale ještě deset minut před koncem se tlačil za vyrovnáním. „Normálně jsme si to se Zbrojovkou rozdali a předvedli vyrovnanou partii,“ říká Bačo.

Premiéra v líšeňském dresu a hned v takovém zápase. Jen škoda prohry, že?

Zrovna jsem chytl v podstatě zápas sezony, na který všichni Brňáci čekali. Ale duel se nám bohužel výsledkově nepodařil. Měli jsme na to, abychom urvali aspoň bod.

Cítili jste, že Zbrojovka byla hratelná?

Určitě jsme cítili šanci, protože jsme si dokázali vypracovat zajímavé situace. V závěru byla hodně sporná situace. Podle mě jsme měli kopat penaltu.

Opakované televizní záběry vám dávají za pravdu, i trenér Machálek potvrdil, že Líšeň podá proti rozhodčímu protest…

Jenže s výsledkem už to nic neudělá. Bohužel. Škoda, že to sudí neviděl správně, posoudil to jinak. Ale jinak můžeme být spokojení. V závěru jsme se tlačili za vyrovnáním, dařilo se nám získávat balony nahoře.

Útočník Lukáš Magera slaví gól proti Líšni.
Jako malý jsem hodně hrával nohejbal, říká po výstavních nůžkách Magera

Pak ale Zbrojovka udeřila po druhé. Rozhodující moment, co?

Patrně jo. Následně zbývalo už málo času, ale pořád jsme se snažili.

Co jste říkal na Zbrojovku, jakožto jednoho z největších adeptů na postup?

Jako šikovnost jejich hráčů byla znát. Trenér nám před zápasem říkal, že to jsou lidi z masa a kostí jako my. A to se potvrdilo. Normálně jsme si to s nimi rozdali a předvedli vyrovnanou partii. Jenže fotbal se hraje na góly, oni dali dva, my žádný.

V Líšni se praktikuje specifické rozestavení se třemi obránci. Máte s tímhle nějaké zkušenosti?

Hrával jsem to ve Zlíně, ale na rovinu, není to úplně můj styl. Budu se s tím muset porvat a co nejrychleji se na systém adaptovat, abych byl pro Líšeň platný.

Je těžké přivyknout tomuhle rozestavení?

Věděl jsem, co po mně trenér chce. Snažil jsem se to maximálně plnit, ale ne vždy to vyšlo. Jak už jsem zmínil, musím bojovat a zápas od zápasu se zlepšovat.

Jak se vůbec zrodilo angažmá v Líšni?

Vlastně úplně na poslední chvíli. Byl jsem ve Zlíně, kde jsem cítil, že nebudu mít tolik herního prostoru a v tom se ozvala Líšeň. Řekl jsem si, že to je super a jsem rád, že tu můžu být.

Fotbalisté Zbrojovky v brněnském derby přetlačili Líšeň 2:0. Na snímku v souboji Guy Reteno Elekana (Líšeň) a Šimon Šumbera (Zbrojovka).
Brněnské derby před zraky 8 122 diváků opanovala Zbrojovka

Z pohledu nově příchozího, jak moc je nyní zajímavá fotbalová adresa Líšeň?

Sledoval jsem ji od začátku sezony a viděl jsem, že se ji povedl začátek. Hráli výborně, na internetu jsem četl, že předvádí atraktivní fotbal a to každého zaujme. Jsem tu chvíli, ale už sleduji na vlastní oči, jak jsou tu kluci šikovní, poctiví a bojovní. Vůbec se nedivím tomu, že Líšeň má takové výsledky, jaké má.

Zapůsobilo na vás kouzlo Líšně?

Samozřejmě. Parta je super a i co se týče zázemí, nic nám nechybí. Líšeň vybudovala perfektní adresu pro fotbal. Věřím, že ještě poroste.

Po osmi kolech máte deset bodů. Do konce podzimní části to bude ještě nějaká body přidat, že?

Přesně tak. Do každého duelu půjdeme s tím, že nějaké chceme získat. Důležité je na hřišti nechat všechno, abychom si pak nemohli nic vyčítat.