O jediné vstupence mezi druholigovou smetánku tak rozhodnou závěrečné dva duely. „Určitě to chceme uhrát. Nálada v kabině je dobrá. Nevnímám žádný velký stres. Do zápasů chodím s čistou hlavu. Bylo by velmi pěkné soutěž vyhrát, ale když se to nepodaří, tak se nepodaří,“ uvedl kapitán Líšeňských David Krška. 

Právě jeho tým na podzim vládl. Jihomoravané přezimovali s osmibodovým náskokem, ten na jaře ale rychle roztál. „Trápí nás produktivita. Odešel nám Kuba Přichystal, což byl na tuhle soutěž fantastický útočník. Jinak kvalita zůstala stejná,“ zmínil Krška. 

Přichystal v první polovině soutěže nastřílel třináct branek a v zimě se vrátil do Zbrojovky, z níž v Líšni hostoval. Na hřišti jej pak už v klubu nenahradili. „Celou sezonu je zraněný Adam Fila, který by Přichystala dokázal zastoupit. Místo toho jsme v zimě přivedli útočníky, ale nedařilo se jim. Ghaňan Elvis Amoh nás nepřesvědčil, navíc mu vypršelo vízum. Filip Krula přišel z nižší soutěže a byl to pro něj příliš velký skok,“ vyjmenoval trenér Líšně Miloslav Machálek. 

Nový kanonýr

Ten teď na hrot ofenzivy posílá svého syna Tomáše Michálka a k němu právě Kršku, který je ale zvyklý hrát níže na hřišti. „Problém jsme vyřešili přeskládáním týmu. Krška sice není útočník, ale statisticky je to výjimečný hráč, takže se nám tento tah vyplatil,“ vyzdvihl kouč. 

Čtyřiadvacetiletý fotbalista se totiž letos v lize trefil už desetkrát. „Nejlépe se mi hraje uprostřed zálohy, ale naskakoval jsem i nalevo, protože jsme neměli krajního záložníka. Teď zkrátka hraji v útoku a nevadí mi to. Jsem rád, když se dostanu na hřiště. Nejsem klasický útočník, ale snažím se odvádět co nejvíc práce. Spíš tvořím hru. Pokouším se udržet balony a rozdávat je klukům,“ přiblížil svůj herní projev líšeňský kapitán. 

K postupu do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY stojí Brňanům v cestě poslední dvě překážky. V sobotuv pět hodin odpoledne se Líšeň představí na trávníku pátého Uničova. Týden na to svede boj s dvanáctým Hodonínem. „Čeká nás velmi těžké utkání. Pokud jej zvládneme, věřím, že vyhrajeme i v Hodoníně a skončíme první. Frýdku-Místku nedáme nic zadarmo,“ burcoval Krška. 

S konkurentem ze Slezska mají Jihomoravané lepší vzájemnou bilanci. V případě rovnosti bodů by tak vyšší příčka v tabulce připadla jim. Pokud Líšeň vyhraje oba své zápasy, o titul ji už nikdo nepřipraví. „Postup je výzva, o kterou se popereme až do konce. Dali jsme se trochu do kupy, máme výsledky a naše hra je slušná. Jen se obávám, že v závěru sezony nebudeme kompletní. Otazníky se vznáší nad třemi zraněnými hráči,“ posteskl si Machálek. 

I v případě prvního místo zatím není jasné, zda Líšeň postup přijme. „Vidím maximální snahu skončit první, víc zatím nevím. Postup souvisel i s výsledky Zbrojovky, které o fous nevyšla baráž. To je trošku neštěstí, protože s ní spolupracujeme,“ přiblížil zkušený kouč. 

Podobně přemýšlí také ve slavnějším brněnském celku. „Spolupráce je bezproblémová, za Líšeň hrají naši současní i bývalí hráči. Pokud postoupí, automaticky se však stávají naším konkurentem. Pak jim pravděpodobně již nebudeme posílat hráče, aby nehráli proti nám. To je logické,“ vyjádřil se trenér Zbrojovky Pavel Šustr. 

S Líšní se loučí Rudolf Čampa. Čeká jej rozlučkové utkání
Ikona. V dresu Líšně nastupoval téměř patnáct sezon. Až teď pětatřicetiletý obránce Rudolf Čampa končí. Ve středu 12. 6. se tak na líšeňském trávníku rozloučí při exhibičním utkání staré gardy Zbrojovky s výběrem SK Líšeň. Na hřiště vyběhnou persony brněnského fotbalu jako Petr Švancara, Zdeněk Valnoha, Jan Maroši či současní trenéři a bývalí fotbalisté Zbrojovky Pavel Šustr a Richard Dostálek. Rozlučkové klání začne o půl šesté odpoledne. Zájemci mohou dorazit již ve tři hodiny. Čekají na ně dovednostní soutěže i občerstvení.