Fotbalistům Rosic se tak komplikuje obhajoba historicky nejúspěšnější sezony, kterou zakončili na třetím místě Moravskoslezské fotbalové ligy. Přípravu na nový ročník zahájili v Rosicích v pondělí. „Tomáš Selinger se rozhodl pro změnu kvůli rodinným a pracovním důvodům. Chce se víc věnovat rodině. Patřil k našim nejlepším hráčům. Přikryl kromě zranění přechází pracovně do Olomouce. Nahradit tyto dva hráče nebude jednoduché. Dva zkušení už nám odešli v zimě a teď další dva,“ pravil trenér mužstva Petr Čuhel.

A to ještě mohl přijít o nejlepšího střelce Adama Filu, který uspěl na zkoušce ve druholigovém Prostějovu, ale nakonec se rozhodl zůstat v Rosicích. „Přál jsem mu, aby uspěl. Ale kvůli práci a studiu se rozhodl, že nebude profesionálním fotbalistou. Podle mě by na druhou ligu měl,“ přemítal rosický kouč.

Týmové statistiky ovládli líšeňští fotbalisté (v bílém), nejlepším střelcem krajského přeboru se ale stal sparťanský Jindřich Stehlík (v rudém).
KP přehledně: Král střelců bez konkurence, kdo se stal zlým a železným mužem?

Nahradit dvě odcházející stálice se pokusí v Rosicích novými akvizicemi. Mezi ně patří záložník Patrik Goj, který přichází z karvinské rezervy, jíž v uplynulém ročníku pomohl do třetí ligy, ofenzivně laděný je i odchovanec Zbrojovky Martin Malý, který naposledy nastupoval za Soběšice.

Obranu má vyztužit Filip Němeček, který byl v uplynulé sezoně kapitánem Zlína B. „Z hostování ve Velké Bíteši se vrací Miroslav Kozel a plánujeme zapojit taky čtyři hráče z dorostu,“ nastínil další změny rosický lodivod.

V nadcházejícím ročníku třetí ligy sehrají Rosice o dvě atraktivní derby navíc, z divize totiž do MSFL postoupily brněnské celky Start a Bohunice. „Určitě to bude zpestření, je lepší si zahrát dvakrát v Brně, než cestovat někam do Vítkovic. Co jsem navíc slyšel, tak oba týmy skládají kvalitní kádry,“ podotkl Čuhel.

Sbírku po šestnáctiletého fotbalistu Milana odstartovala společenským setkáním.
Fotbalistovi jde o zdraví po vážné nemoci. Nadace Procházky i hokejisté pomohou

Jeho svěřenci sehrají před startem MSFL čtyři duely, tři budou přípravné, první z nich odehrají ve středu od pěti hodin odpoledne na domácím hřišti proti Bohunicím, o tři dny později vyzvou Zbrojovku B a 22. července Blansko. Týden nato čeká Rosice první mistrovský duel nového ročníku. V předkole MOL Cupu se představí na hřišti divizní Skaštice.

Sezonu MSFL Rosice zahájil skoro přesně za měsíc, kdy se v neděli 6. srpna představí na hřišti Blanska. „Chtěli bychom navázat na minulou úspěšnou sezonu, ale nastává obměna kádru a uvidíme, jak se nám povede začátek, který je vždy důležitý. Chceme se pohybovat v horní polovině tabulky,“ poznamenal kouč Čuhel.