„Jsme hlavně spokojení, že se nám uzdravili všichni hráči," lebedil si trenér mužstva Petr Čuhel.

Mezi uzdravenými je taky útočník Fabian Matula, jenž klub posílil z rezervy brněnské Zbrojovky a právě proti svému bývalému týmu nastoupil o víkendu k prvním utkání za Rosice. „Druhá posila Matěj Novotný už za nás zápasy odehrál, aklimatizoval se. Myslím, že pro nás budou oba posilami," přemítal Čuhel.

Fotbalisté Ivančic (na snímku ve žlutomodrých dresech) bojují o záchranu v krajském přeboru.
Těžké časy v Ivančicích. Klub má zachránit třetí trenér, přemlouvá veterány

Ten si v zimní přípravě lámal hlavu nad tím, jak vyřešit odchod stoperů Pavla Drbala, jenž z rodinných důvodů zamířil do Sparty Brno a Jana Vítamváse, s nímž klub neprodloužil smlouvu. Jeden odešel z rodinných důvodů a druhý nebyl spokojený s vytížením. „V přípravě zkoušíme na stoperovi Michaela Kršáka, na pár zápasů jsme tam nasadili Tadeáše Zezulu a Radka Buchtu. Myslím, že zvládneme nahradit hráče, kteří odešli," podotkl lodivod Rosic, které jsou s pouhými třinácti obdrženými brankami v sedmnácti duelech jasně nejlepší defenzivou soutěže.

O místo v sestavě bojují taky dorostenci Tadeáš Mutina a Vojtěch Haminger. „Určitě mají šanci nastoupit, ale jak se všichni uzdravili, tak uvidíme, jaká bude soupiska," podotkl Čuhel.

Daniel Švancara (vlevo) patří mezi opory české reprezentace do 16 let.
Švancara junior je profesionál, v šestnácti podepsal smlouvu ve Zbrojovce

Jeho svěřencům patří po podzimní části sezony třetí příčka se ztrátou pěti bodů na vedoucí Kromeříž. „Překvapili jsme sami sebe, jak se nám dařilo. Nevyhlašovali jsme jako cíl postup do druhé ligy, chceme ale hrát v popředí tabulky. Na jaře to bude ale jiná soutěž. Soupeři se na nás jednak víc připraví a hodně mužstev hraje o záchranu. Blansko a Znojmo posilují, výborně v přípravě hraje Kroměříž, silné bude béčko Baníku," varoval Čuhel.

Jarní část sezony zahájí Rosice už příští sobotu 4. března domácím soubojem s rezervou Baníku Ostrava.

Zimní příprava Rosic
28. ledna: Blansko - Rosice 3:2
1. února: Rosice - Bohunice 4:2
4. února: Sigma Olomouc B - Rosice 1:2
11. února: Jihlava - Rosice 2:0
18. února: Zbrojovka Brno B - Rosice 0:3
25. února od 11.00: Vyškov - Rosice (Drnovice)