I přes jasnou výhru a úspěšný start celku do sezony šetří brněnský stratég superlativy. Takový je ale přístup sedmapadesátiletého trenéra, který místo vzletných slov holduje tvrdé práci. „Neviděl jsem, že by v nějakém oboru mohl člověk dosáhnout úspěchu bez disciplíny a poctivé práce,“ uvedl Machálek.

Myšlenky na možný postup do druhé nejvyšší soutěže rázně odmítá. „Nechci o tom slyšet, zajímá mě jenom další zápas,“ řekl.
Podle zadáka Jana Hlavici je X faktor zaručující současný úspěch kvalitní trenér a semknutá kabina. „Machálek ví, co dělá a je férový. Nemá své oblíbence, ale příležitost dostávají ti, kteří si to zaslouží. Navíc nám funguje i parta. Jsme všichni zhruba stejně mladí a v kabině máme kvalitní hráče,“ pochvaloval si Hlavica.

Výraznou tváří klubu je kanonýr Jakub Přichystal, kmenový hráč Zbrojovky, který jeí na hostování v Líšni. Rýmařovu nasázel čtyři góly. Celkem skóroval v osmi zápasech desetkrát a kraluje tabulce střelců třetí ligy. „Cítím formu, člověk obvykle nedá tolik gólů.
Nejdůležitější pro mě je, že hrávám. Radši bych ale nastupoval ve druhé lize. Trenér Pivarník se mnou ve Zbrojovce nepočítal. Doufám, že se tam vrátím,“ prohlásil upřímně dvaadvacetiletý kanonýr.

Hostování v Líšni mu končí v zimě a zástupci klubu počítají s variantou odchodu svého střelce. „Předběžně se poohlížíme po náhradě. Zatím je ale o tom předčasné mluvit,“ nechtěl předjímat Machálek.

Ačkoliv Líšeň zažívá zlaté časy, nové tváře v hromadném počtu na domácí zápasy zatím neláká. Utkání navštěvuje pravidelně přes čtyři sta diváků. „Když jsem se byl podívat na zápas Zbrojovky a viděl jejich hlasitou skupinu fanoušků, říkal jsem si, že bych chtěl něco podobného zažít i v Líšni. Snad k nám začnou chodit i ostatní brněnští fanoušci,“ přesvědčoval Machálek.

V Líšni se nedaří jen hlavnímu týmu. O uplynulém víkendu vyhrála svá utkán všechna A družstva klubu od nejmenších po dospělé.