Brankář Jan Zádrapa vidí problém v nedůsledné obraně a minutých gólových šancích. „Pořád jsme prohráli, i když těsně. Je to o proměňov á ní šancí. Nemůžeme počítat s deseti gólovkama v každém zápase. Z vytvořených příležitostí musíme alespoň polovinu proměňovat,“ hodnotil premiéru Zádrapa.

V týmovém výkonu však vidí i pozitiva a věří, že Rosice do MSFL patří. „Na druhou stranu nám to ukázalo náš potenciál. Potvrdili jsme si, že můžeme hrát s každým vyrovnaně. A to i venku a s předními týmy tabulky,“ poznamenal šestadvacetiletý gólman, který prošel mládežnickými výběry brněnské Zbrojovky. 

V neděli proti Frýdku

Zádrapa se svými spoluhráči pravidelně vyhrával v divizi D domácí utkání. Ve vyšší soutěži chtějí na jistotu rosického stadionu navázat. První výzvou pro ně bude nedělní duel s Frýdkem-Místkem. „O Frýdku víme, že má neskutečně kvalitní útok. Musíme být proto důslední v obraně. Bude to těžké utkání, obzvlášť když jsme byli zvyklí doma vyhrávat. Cesta k úspěchu ale určitě povede přes domácí body," popisoval víkendové klání rosický gólman. Žádnou zásadní změnu v sestavě ani v taktice nepředpokládá. 

Frýdek-Místek je jen jeden z nelehkých soupeřů rosických fotbalistů. Kromě něj a Petřkovic čekají v následujících týdnech svěřence trenéra Michala Kuglera ještě duely proti Slovácku B a Znojmu, které budou klíčové. „Z prvních čtyř těžkých kol musíme urvat alespoň nějaké body, ať se nám trochu lépe dýchá. Pak věřím, že to půjde. I když v MSFL nejsou lehcí soupeři,“ přemítal nad nejbližšími zápasy Zádrapa.

Nováčci zazpívali

Rosický klub před sezonou nebývale obměnil sestavu. Po odchodu pěti hráčů jich dalších sedm přivedl. Nový kolektiv si však vyhovuje. „Všichni nováčci jsou super kluci do kabiny. Prošli MSFL, takže mají zkušenosti. Navíc jsou talentovaní a perspektivní. Kluci nám na zápisném zazpívali a hned zapadli do týmu,“ smál se brankář.

Od domácí premiéry spojené s postupem do vyšší soutěže si Zádrapa slibuje vyšší fanouškovskou podporu. „Doufáme, že jich přijde hodně. Máme skvělé skalní příznivce, kteří nám doma vždy vytvoří výbornou atmosféru.“ dodal. 
Domácí premiéra v této sezoně je čeká v neděli od pěti hodin odpoledne.

JAN MAZÁČ