V sešívaném dresu patřil k nejlepším střelcům. Celkem v sedmnácti duelech zaznamenal osm branek, víc jich dal jenom Houser, který se trefil devětkrát.

„Jsem rád za góly, které jsem vstřelil, ale příležitostí ke skórování jsem měl mnohem víc, takže z tohohle pohledu spokojený určitě nejsem,“ říká.

Při letošní derniéře si čísla ale ještě vylepšil. Rezervu Jihlavy zlomil dvěma trefami, mužstvo nasměroval za povinnými třemi body.

„Utkání s Jihlavou bylo náročné. Přestože jsme už v prvním poločase měli vyložené šance, tak jsme je neproměnili. Nepřestávali jsme ale věřit, že se to zlomí, což se nakonec podařilo,“ těší forvarda.

Lhotecký v posledním zápase nastoupil na hrotu útoku, jindy ale hrál na křídle a akce táhl spíše ze strany. Kde mu to sedí víc? „Musím říct, že je to vždy podle typologie soupeře a vývoje utkání, ale poslední zápasy jsem se určitě cítil líp na hrotu,“ přiznává.

Fotbalisté Kroměříže (červenobílé dresy) mají za sebou výtečný podzim.
Hanáci na závěr přehráli Jihlavu a do jarních odvet půjdou s náskokem tří bodů

Urostlý fotbalista se dokázal přizpůsobit potřebám týmu, nárokům trenéra Červenky. V Kroměříži mu to sedlo, sžil se s mančaftem, který má za sebou povedený půlrok.

Hanáci na podzim šlapali, od začátku se v MSFL drželi nahoře a nakonec přezimují v čele tabulky s tříbodovým náskokem před druhou rezervou Olomouce.

„I když jsme první, žádný zápas pro nás nebyl lehký. I týmy ze spodní části tabulky vždy bojovaly až do konce,“ říká.

I když Kroměřížští většinu zápasů zvládli, vše ideální rozhodně nebylo. „Mrzí nás těch pár bodových ztrát, které jsme utržili a nepochybně i prohraný penaltový rozstřel se Zbrojovkou v MOL cupu. Jinak ale vše klapalo, jak má,“ uvedl.

Fotbalisté Slovácka B (bílé dresy) zakončili podzimní část sezony těsnou porážkou v Hlučíně.
Juniorka Slovácka zakončila podzim těsnou porážkou v Hlučíně. Hosté šance neměli

Lhoteckému hostování prospělo, v zimě se ale bude hlásit v Brně, kde má smlouvu. Se Zbrojovkou absolvuje zimní přípravu, co bude na jaře, momentálně neřeší.

„S trenérem Dostálkem a panem Požárem jsem seděl před sezonou. Říkali mi, že mé výkony budou sledovat a budou ve spojení s trenérem Červenkou. Snad šanci dostanu,“ věří.

Dvacetiletý útočník Brnu na dálku fandil. Zbrojovce se ve druhé lize dařilo. Stejně jako Kroměříž je ve své soutěži nejlepší, uhání za postupem, návratem do nejvyšší soutěže.

„Je to super. Klukům jsem držel palce a doufám, že to tak bude pokračovat dál,“ přeje si.

I když pro Hanáky podzimní sezona skončila, až do konce listopadu budou trénovat.

Lhotecký nebude zahálet ani v prosinci, ve volnu se bude dál udržovat v kondici.

„Jak rád říkám, není čas ztrácet čas, takže na sobě určitě zapracuji,“ dodává s úsměvem.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …