Rosice tak zapsaly třetí výhru řadě. „Věděli jsme, že přes jeho současné postavení v tabulce, není soupeř vůbec špatný. To se potvrdilo a jsem rád, že jsme zápas zvládli. Jen mě mrzí, že jsme ve druhé půlce nevyužili žádnou ze svých stoprocentních šancí, kterých jsme měli dost,“ zmínil ředitel klubu a současně asistent trenéra Petr Čejka.

V 10. kole Moravskoslezské ligy porazil domácí MFK Vyškov (bílé dresy) nováčka soutěže Slovan Rosice 2:1.
Fotbalistům Rosic ve Vyškově náskok z úvodu tentokrát nestačil

Domácí nepustili svého soupeře do žádné vyloženější šance a kontrolovali stav zápasu. „Jsem rád, že se naši soupeři dostanou málokdy do vážnějších šancí. Za výbornou obranou nestojí jen čtyři beci a brankář, ale celé mužstvo, které plní do puntíku propracovaný systém trenéra Kuglera. Pak stačí dát jediný gól a to nám většinou stačí na výhru,“ poukázal Čejka na kvalitní defenzivu celku, který ve třinácti zápasech obdržel pouhých osm branek a je společně s Blanskem v tomto ohledu nejlepším týmem soutěže.

Rosice - Dolní Benešov 1:0 (1:0)
Branka: 38. Kirschner. Rozhodčí: Mikyska Mayer, Marek. Žluté karty: Zádrapa, Kršák, Černý, Pazourek, Kirschner Býma, Romaněnko. Diváci: 190.
Rosice: Zádrapa Zezula, Minárčik (46. Trtílek), Kršák, Koláčný (84. Selinger), Novák, Černý, Pazourek (90. Moučka), Drbal (K), Kirschner, Nedvěd (87. Daněk).

Rosice se sice dostaly na třetí místo, jejich pozice je ovšem vratká. Třeba šestá Kroměříž je o pouhé dva body zpět a i na dalších místech tabulky je hodně těsno. „Rozhodně současné postavení nijak nepřeceňujeme. Stačí jednou dvakrát prohrát, zatímco soupeři zvítězí a budeme bojovat o záchranu. Soutěž je dost vyrovnaná,“ varoval jeden z klíčových hráčů družstva Jakub Černý.

Podle něj stojí za vyvedeným podzimem především dobře fungující kolektiv, na němž si třetiligový nováček zakládá. „Všichni fungujeme jako jeden mančaft a plníme pokyny, které po nás trenér chce,“ poznamenal Černý.

Souboj nováčků Moravskoslezské fotbalové ligy v Rosicích vyhráli domácí (žluté dresy). Gólem Malaty porazili Blansko 1:0.
Rosice uťaly dalšímu nováčkovi Blansku ligovou šňůru bez prohry. Ve druhé minutě

Rosice v závěrečných čtyřech kolech podzimní části sezony hned třikrát vyjedou na hřiště soupeře, nejdřív se představí v neděli dopoledne ve Velkém Meziříčí. „Pohled na současnou tabulku je krásný a díval jsem se na ni několikrát, ale pořád hrajeme stejně jako všichni ostatní o záchranu. Vyšly nám i duely, v nichž jsme nebyli herně dominantní a to nemusí trvat. Čekají nás náročné zápasy a rozhodně nehrozí, že zpychneme.,“ odmítl Čejka uspokojení rosických fotbalistů.